Finanse i Praca

  Finanse i Praca

  WIBOR ma zostać zlikwidowany, a na jego miejscu może pojawić się stawka POLONIA. Będzie wprowadzona przymusowo, jeśli banki nie wypracują zamiennika opartego na stawce ON (overnight) dla kredytów hipotecznych. Co to za stawki i czym się od siebie różnią?

  Stopy procentowe i inflacja rosną w zastraszającym tempie. Spora część z nas musiała mocno ograniczyć wydatki, aby podołać wszystkim zobowiązaniom. Czy w tych trudnych czasach da się jeszcze oszczędzać? W ocenie Anny Grochowskiej, autorki bloga "Po Taniości Blog" jest to możliwe. O swoim sposobach blogerka opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Wykaz prac w szczególnych warunkach zawiera 40 pozycji. Praca określana tym mianem to zajęcie wykonywane w warunkach, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie fizyczne lub psychiczne pracownika. To także taka praca, która nakłada na niego specjalne wymagania zachowania sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej na odpowiednio wysokim poziomie.

  Organizując imprezę, taką jak wesele, studniówka czy nawet komunia, konieczne może się okazać opłacenie ZAiKS-u. W przeciwnym wypadku narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Czym jest ZAiKS, kiedy trzeba go opłacić i w jaki sposób to zrobić? Sprawdzamy w serwisie Dzień Dobry TVN.

  W związku ze zmianami spowodowanymi wejściem w życie Polskiego Ładu, coraz więcej osób zastanawia się z jakich ulg będzie można skorzystać przy najbliższym rozliczeniu podatkowym. Warto sprawdzić, co można odliczyć od podatku i kiedy należy to zrobić. 

  Na rozliczenie podatków za 2021 r. z Urzędem Skarbowym zostało coraz mniej czasu. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z rządowej e-usługi i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. Złożenie zeznania było możliwe od 15 lutego. Do kiedy można składać deklaracje? Sprawdź.

  Od kilku lat podatki w Polsce rozliczane są automatycznie. Wiele osób korzysta z usługi Twój e-PIT i nie robi w niej nic więcej, poza akceptacją i wysłaniem rocznego zeznania. Warto jednak sprawdzić, czy nie zaszła w nim żadna pomyłka. Na co uważać przy rozliczaniu podatków?