Finanse i Praca

    Finanse i Praca

    Pandemia sprawiła, że czas pracy wielu osób mocno się wydłużył. Część z nas odbiera telefony i maile od szefa już po godzinach pracy. Portugalia postanowiła walczyć z takimi praktykami. Zgodnie z nowym prawem przełożony, który skontaktuje się ze swoim podwładnym, gdy ten już zakończył pracę, zostanie ukarany. Czy to właściwy kierunek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sebastianem Grzywaczem, radcą prawnym i Miłoszem Brzezińskim, trenerem rozwoju osobistego.

    Pracodawcy apelują, by wprowadzić do polskiego porządku prawnego przepisy dotyczące wglądu w informacje o zaszczepieniu pracowników. Ich zdaniem, taka ustawa pomogłaby im odpowiednio planować i organizować pracę. Według ekspertów zapisy w niej powinny jednak jasno określać, do czego pracodawca ma prawo, a do czego nie.

    Jak poinformowała Krajowa Informacja Skarbowa, obiad dla pracowników finansowany przez pracodawców to tak naprawdę pracownicza korzyść, od której powinien zostać zapłacony PIT. Do niedawna stanowisko w tej sprawie było zupełnie inne.

    Rozwój przedsiębiorstwa zależy nie tylko od finansów, liczby klientów oraz szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej. Spore znaczenie ma także analiza wszystkich procesów logistycznych. Metoda ABC oraz XYZ wykorzystywana jest głównie w gospodarce magazynowej i zarządzaniu zapasami.