Co oznacza sen o koniach? Sprawdź w senniku

Aktualizacja:
Sennik dla dzieci

Wśród najczęściej pojawiających się w snach zwierząt, wymieniane są konie. Sennik dokładnie przedstawia, czego mogą być zwiastunem. Są piękne i dzikie, a co chcą nam przekazać, gdy nawiedzają nas podczas snu?

W snach możemy widzieć ludzi i zwierzęta. Sytuacje, których jesteśmy świadkami, mogą być bardziej lub mniej prawdopodobne. W trakcie snu nasz umysł przetwarza wszystkie informacje, jakie do nas nieustannie docierają. Wiele z nich jest odbieranych nieświadomie. Jeżeli będziemy przyglądać się naszym snom, okaże się, że nie raz są prorocze. Co mówi sennik o snach, w których są konie?
To, że ktoś widzi we śnie konia, wcale nie znaczy, że jeździ konno czy kocha te zwierzęta. Konie od wieków pełniły istotną rolę w mitach i ludowych wierzeniach. Kojarzą się z wolnością i niezależnością. Nic więc dziwnego, że ich obecność w snach ma ogromne znaczenie. Koń, według tego, co mówi sennik, może być różnie interpretowany. Najbardziej ogólnie można powiedzieć, że jest symbolem odwagi, hojności i piękna. W zależności od tego, w jakich okolicznościach śnią się konie, sen o koniach powinien być rozumiany inaczej.

Sen o koniu – najczęstsze interpretacje

Jednym z najpopularniejszych snów, w których pojawia się koń jest jazda konna. Sennik mówi, że jest to najczęściej zwiastunem pomyślności i zysków. Śniąc o jeździe konnej, możemy spokojnie zaufać swoim inwestycjom. Istnieje również druga interpretacja, wedle której zdobędziemy oddanych przyjaciół. Oba tłumaczenia mogą się łączyć, a sen i jazda konna oznaczać będą spotkanie bogatego partnera. Próbując zrozumieć sny, warto zwrócić uwagę na szczegóły, ponieważ brak siodła w trakcie jazdy oznacza, że sen dotyczy trudnej do opanowania seksualności i życie według własnych przyjemności.

Koń – sen, który ostrzega

Sen o koniach nie zawsze wiąże się z czymś pozytywnym. Jeżeli we śnie widzimy upadek z konia, dostajemy ostrzeżenie o zbliżających się trudnościach finansowych. Dobrą wiadomością jest to, że są one tylko przejściowe. Drugie rozumowanie mówi o kryzysie w związku. Zagubiony koń to utrata przyjaciela. Galop, podczas którego razem z koniem tworzymy jedność i doskonale się rozumiemy, wyraża skrywaną tęsknotę za miłością. Śniąc taki sen, pozostając w związku, możemy być przekonani o zgodzie i harmonii. Z kolei osoba samotna może spodziewać się miłosnych uniesień.

Umaszczenie ma znaczenie – konie sennik

Poza charakterem ruchu konia we śnie, na sposób rozumienia snu wpływa również to, jakiej jest barwy. Przykładowo czarny koń według sennika ma przepowiadać następującą po problemach radość. Jednak trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bowiem drugie tłumaczenie dotyczy fałszywych przyjaciół. Jazda na koniu o tym umaszczeniu to ostrzeżenie przed ryzykiem niepowodzeń w interesach. Sen o czarnym koniu najczęściej oznacza coś negatywnego, zdarzają się nawet przypadki, że jest on zwiastunem śmierci.
Biały koń, jak podaje sennik, ma wyjątkowo pozytywne znaczenie. Pozwala wierzyć, że się wzbogacimy, nasze życie wkroczy w nowy etap, bądź będziemy usatysfakcjonowani działaniami, które podjęliśmy. Sen o szarym koniu ostrzega przed porywczością w podejmowaniu decyzji. Brązowy koń, jak czytamy w senniku, to zapowiedź miłości.

Co jeszcze oznacza sen o koniach?

Sen, w którym za uzdę prowadzimy konia, powinniśmy traktować jako ostrzeżenie przed nowymi przedsięwzięciami. Zły wydźwięk ma sen z niespokojnym zwierzęciem, które się wyrywa. Oznacza bowiem, że nie osiągniemy sukcesu w jakiejś sprawie, mimo tego, że bardzo się o to staramy. Sennik podaje również, co znaczą konie z wozem. Niestety to również, nie jest zbyt optymistyczny zwiastun, bo dotyczy trudnego i przepełnionego pracą życia. Na szczęście możemy liczyć na szczęśliwy finał i ostateczne osiągnięcie celów. O ciężkiej pracy informuje również martwy koń. Z kolei, jeżeli we śnie pojawia się koń przy bardziej nowoczesnym wozie, spodziewajmy się sławy. Dobrobyt jest również zwiastowany przez sen o koniach w stajniach.
Czytając sennik i zastanawiając się co oznacza sen o koniach, nie można zapominać o tym, że często obraz, jaki zobaczymy we śnie ma dwa znaczenia. Nie zawsze można zrozumieć sen od razu, czasem potrzeba czasu, by dojść do tego, jak symbolika motywu z koniem znalazła przełożenie w naszym życiu.

Koń – sennik arabski

W zależności od kultury, sen o koniach może być odmiennie postrzegany. Jednym z bardziej popularnych senników jest sennik arabski. Zobaczenie konia we śnie, jest zwiastunem szczęśliwej przyszłości, a posiadanie tego zwierzęcia, wiąże się z bogactwem. Jeżeli śni się jazda na szybkim ogierze, wtedy dostajemy wróżbę, że zdobędziemy wysoką pozycję społeczną. Jedzenie mięsa konia jest zapowiedzią, że nazwisko stanie się sławne. Także tutaj sennik mówi, że czarny koń jest zwiastunem śmierci i smutku. Biały z kolei przepowiada wesele, wyższe duchowe cele oraz duchową kreatywność.
Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Nutthavood Punpeng/ Getty Images

Pozostałe wiadomości