Dziecko

Córeczka Jarosława Wałęsy ma chore serduszko. Musi przejść poważną operację

Dziecko

Aktualizacja:

Jarosław Wałęsa jest europosłem, a prywatnie mężem i tatą dwójki dzieci: syna i córeczki. Mała Lea cierpi na poważną wadę serca. Musi przejść natychmiast operację.

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Malutka Lea cierpi na wrodzoną wadę serca ASD, czyli ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.

>>> Zobacz też: Nowatorska operacja uratowała życie małego Miłosza.

Kiedy dziewczynka przyszła na świat 8 miesięcy temu było już słychać szmery w serduszku. Bywa, że szmery ustają samoistnie, jednak w przypadku Lei otwór w serduszku po pół roku nie zarósł i wada się rozrosła z 7 mm do 12. Dziewczynka przestała przybierać na wadze.

Są trzy drogi leczenia tej wady serca. Pojechaliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka by się utwierdzić w tym, że będzie miała operację, kiedy skończy 1,5 roku lub dwa latka. Po wszystkich badaniach dowiedzieliśmy się, że nie ma innej opcji niż operacja na otwartym sercu.

- przyznała mama Lei Ewelina Jachymek-Wałęsa.

>>> Zobacz też: Zespół sztywnego serca. Martynkę uratowała pionierska operacja.

Szansa na normalne dzieciństwo

Operację trzeba wykonać jak najszybciej, im dłużej się zwleka, tym większe obciążenie dla organizmu. Dzięki operacji Lea ma szansę być w pełni zdrową dziewczynką.

Każdy rodzic przeżywa taka sytuację. Dopiero jak się coś takiego doświadcza, człowiek sobie zdaje sprawę, jak bardzo silne jest to połączenie emocjonalne ze swoim dzieckiem.

-zaznaczył Jarosław Wałęsa.

>>> Zobacz też: Udana operacja | Przeszczep serca i wątroby.

Ewelina przyznała, że dla córki Jarosław zupełnie stracił głowę, a mała Lea jest córeczką tatusia.

Obiecałem sobie, że będę tatą, który zmienia pieluchy, że będę uczestniczył w wychowaniu moich dzieci. Będę inny niż mój tata.

-przyznał Jarosław.

>>> Zobacz też: Przeszczepy. Jak długo polskie dzieci muszą na nie czekać?

Szpital scementował ich znajomość

Ewelina i Jarosław zaczęli się ze sobą spotykać na trzy miesiące przed wypadkiem europosła. Przypomnijmy, że Wałęsa w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, z którego ledwo uszedł z życiem. Ewelina poznała swoich przyszłych teściów, kiedy odwiedzała swojego partnera w szpitalu. Rodzice posła zaakceptowali partnerkę syna. Kiedy Jarosław doszedł do siebie, odbył się ślub pary. Dziś małżeństwo ma dwójkę dzieci: chłopca i dziewczynkę.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości