Newsy

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Poszkodowanych jest sześć osób, w tym dziecko

Newsy

Poprzewracane domki holenderskie, porozrzucane wkoło ich elementy i uszkodzone auta - tak wygląda teren w Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie), nad którym przeszła trąba powietrzna. Rannych zostało sześć osób, w tym dziewięcioletnie dziecko.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej w Ustroniu. Wichura poprzewracała domki holenderskie i uszkodziła auta.

Trąba powietrzna przeszła przez prywatny teren, na którym stoi co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków holenderskich

- opowiadał turysta, który widział miejsce zdarzenia. Jak mówił, domki, które zostały uszkodzone, stały na skraju pola, po zewnętrznej stronie.

Z jego relacji wynika, że żywioł poprzewracał kilka domków, a ich fragmenty porozrzucał dookoła. Mężczyzna widział także samochody uszkodzone przez fragmenty domków.

Jak podała straż pożarna, trąba powietrzna porwała osiem domków holenderskich. Strażacy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godz. 18.15.

Ustronie Morskie - 6 osób poszkodowanych po trąbie powietrznej

Cały kompleks wypoczynkowy liczył 70 domków holenderskich.

Każdy domek przeznaczony jest na około cztery-pięć osób. Szacujemy więc, że na terenie kompleksu mogło przebywać maksymalnie 250-300 osób. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było dziewięć domków, z czego siedem uległo całkowitemu zniszczeniu

- poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Dodał, że w dziewięciu domkach przebywało łącznie 14 osób, z czego poszkodowanych zostało sześcioro z nich.

Wszystkie te osoby zostały przewiezione do szpitala

– zaznaczył Batorski.

W wyniku przejścia tornada ucierpiało dziewięcioletnie dziecko, jednak po badaniu kontrolnym uznano, że hospitalizacja nie jest konieczna i może zostać z rodzicami.

W związku z burzami, które w ciągu kilkudziesięciu minut przeszły w Zachodniopomorskiem, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach: świdwińskim i kołobrzeskim.

Potężna burza z piorunami przetoczyła się też nad obwodem brzeskim na Białorusi. Silny wiatr zrywał linie energetyczne i powalał drzewa. Zablokowanych zostało wiele dróg. Zobacz materiał:

Zobacz też:

Więcej pociągów na lato. Przewoźnicy uruchamiają więcej połączeń kolejowych: "Ułatwiony dojazd nad morze i w góry"

Poznaj Pomorze Zachodnie oczami naszych bohaterów. "Szerokie wody" Gosi

Koszalin – atrakcje dla dzieci, które koniecznie musisz poznać!

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Image Source

Pozostałe wiadomości