Newsy

Pogoda na czwartek: ciepło, miejscami przelotne deszcze i burze z gradem

Newsy


W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na zachodzie kraju przelotne opady deszczu. W centralnej, wschodniej i południowej części kraju także burze, lokalnie z gradem. Temperatura od 20 do 28 st. C., chłodniej jedynie w kotlinach górskich.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Bałtyku z chłodnym frontem atmosferycznym. Przemieszczać się on będzie wolno od centrum na południowy wschód kraju. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, tylko nad północno-zachodnie krańce napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek, 2 lipca 2020 r.

W czwartek będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na pólnocnym zachodzie kraju przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze, także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20°C, 24°C na północnym zachodzie, około 25°C, 27°C w centrum, do 27°C, 28°C na południowym wschodzie, na Podhalu nieco chłodniej około 24°C. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie kraju zachodni, w pozostałej części kraju południowo zachodni, okresami porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek 2 lipca

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a pod wieczór rozpogodzeniami. Po południu przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna około 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 18°C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz też:

Nie taka klimatyzacja straszna. Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie?

Jak ochłodzić kota w upały? Sprawdzone i bezpieczne sposoby

Rekord upałów na biegunie zimna. Jakie są przyczyny nietypowej pogody?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości