Pogoda

Prognoza na czwartek. Uwaga na oblodzenia

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
tvnmeteo.pl, imgw.pl
V_Sot/Getty ImagesPrognoza pogody na czwartek, 20 stycznia 2022

Jaka będzie pogoda na czwartek 20 stycznia? Na terenie kilku województw obowiązują alarmy pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Zgodnie z prognozą zagrożeń synoptycy przewidują powrót silnego wiatru, mogą występować także zawieje i zamiecie śnieżne oraz intensywne opady śniegu.

Prognoza pogody na czwartek, 20 stycznia 2022 roku

Temperatura od 13 st. C na Pomorzu, przez 17-18 st. C. w środkowej części kraju, aż po 21 st. C. na Podlasiu. Synoptycy planują wydać alerty przed silnym wiatrem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Na północy możliwe są również zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżeń pierwszego stopnia można spodziewać się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

W części kraju na drogach może być ślisko. Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem możliwe są w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Pogoda w Warszawie

W czwartek w stolicy duże zachmurzenie, wiatr słaby z kierunku zachodniego. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C., jednak temperatura odczuwalna oscylować będzie w okolicach -5 st. C.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: tvnmeteo.pl, imgw.pl

Źródło zdjęcia głównego: V_Sot/Getty Images

Pozostałe wiadomości