Newsy

„Każdy plakat pomaga”. Fundacja Omeny Mensah zbiera na komputery dla domów dziecka

Newsy

Bartosz Krupa/East News

Zdalna nauka to ogromne wyzwanie dla wychowanków domów dziecka. Wielu z nich nie ma bowiem dostępu do komputerów. Choć rok szkolny się skończył, prośby o pomoc nadal napływają. Omenaa Foundation organizuje więc kolejną akcję. Sprawdź, jak można ją wesprzeć.

Komputery dla dzieci

W marcu fundacja Omeny Mensah zapowiadała, że przekaże 100 komputerów – zarówno laptopów, jak i tych stacjonarnych, potrzebującym podopiecznym domów dziecka. Jak się okazało, zapotrzebowanie było dużo większe. Dlatego właśnie Omenaa Foundation organizuje kolejną akcję.

Od połowy marca moja fundacja wsparła kilkadziesiąt domów dziecka oraz rodzin zastępczych dostarczając im blisko 300 komputerów i laptopów. Choć rok szkolny się skończył, nadal otrzymujemy prośby o pomoc

- tłumaczy Omenaa Mensah.

„Każdy plakat pomaga”

W ramach charytatywnego projektu „Każdy plakat pomaga” odbywa się sprzedaż limitowanych plakatów zaprojektowanych przez Jana Kallwejta, cenionego polskiego ilustratora. Dochód ze sprzedaży zostanie wykorzystany na zakup komputerów do polskich domów dziecka. To wspólna akcja Omenaa Foundation oraz firm Empik i Wedel.

Więcej informacji znajdziesz na fanpage'u fundacji.

Zobacz też:

Internetowy koncert gwiazd w szczytnym celu. Zaśpiewają m.in. Shakira i Miley Cyrus. Kiedy transmisja?

Bank krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ma już nową siedzibę. To wszystko dzięki naszym widzom

Polski misjonarz pomaga biednym na Madagaskarze: „Kiedy wyjechałem, Madagaskar zweryfikował wszystko”

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości