Newsy

Twoje dziecko zostaje na wakacje w stolicy? Sprawdź, jakie atrakcje oferuje program "Lato w mieście"

Newsy

chłopiec na basenie

Dzieci, które nie wyjechały na wakacje, mogą skorzystać z atrakcji oferowanych przez miasto. W Warszawie działa 160 Feryjnych Placówek Edukacyjnych, które przez pięć dni w tygodniu opiekują się dziećmi podczas wakacji w ramach akcji "Lato w mieście". Co dla dzieci przygotowała stolica?

"Lato w mieście". Jakie atrakcje oferuje Warszawa?

- Dzieci uczestniczące w akcji "Lato w mieście" mają zapewnione różnorodne zajęcia, pod profesjonalną opieką i w świetnej atmosferze. Sam sprawdziłem. Wciąż są wolne miejsca, zapisy trwają - powiedział w piątek Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który odwiedził uczestników akcji w Szkole Podstawowej nr 72 im. Przyjaciół Grochowa na Pradze-Południe.

W Warszawie działa 160 Feryjnych Placówek Edukacyjnych (FPE), które przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7-8 do 16-17, zapewnią opiekę nad najmłodszymi dziećmi w czasie wakacji. W tym roku będą działały do 31 sierpnia 2021 roku. Z zajęć mogą korzystać warszawscy uczniowie oraz dzieci zamieszkałe na stałe na terenie stolicy.

Wciąż pozostało ponad 8 tys. wolnych miejsc, w różnych dzielnicach. Lista dostępnych zajęć jest na bieżąco aktualizowana, a szczegóły dotyczące zapisów znajdują się pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Ofertę przygotowano także z myślą o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnościami.

"Lato w mieście". Jak skorzystać z programu?

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice płacą jedynie za posiłki (opłata dzienna: 10 zł) oraz za opiekę (opłata dzienna również 10 zł). Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady, na mocy decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat również podczas wakacji.

W ramach "Lata w Mieście" przygotowano blisko 500 artystycznych, ponad 200 edukacyjnych i ponad 300 sportowo-rekreacyjnych atrakcji. Wśród partnerów tegorocznej akcji są m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Pieniądza NBP.

W ofercie "Lato w mieście" nie brakuje również atrakcji przygotowanych przez partnerów społecznych. W ramach otwartego konkursu, wyłonionych zostało 35 organizacji pozarządowych, które prowadzą m.in. warsztaty naukowe, zajęcia z zakresu edukacji kulturalnej, zajęcia terenowe oraz zajęcia edukacyjne, ogólnorozwojowe i sportowe. Podobnie jak w latach ubiegłych z oferty zajęć będą mogły skorzystać zarówno grupy z Feryjnych Placówek Edukacyjnych, jak i osoby indywidualne. Dzieci mogą też skorzystać z zajęć sportowych.

Zobacz wideo: W te wakacje zabierz dziecko… do lasu!

Zobacz także:

Czym zająć dziecko w czasie podróży? Tablet i smartfon odpadają. "W czasie gwałtownego hamowania będą jak kosa"

Tani urlop w Polsce. 4 miejsca, gdzie warto się wybrać z rodziną

Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości