Newsy

Festiwal Filmowy Cannes 2020 przełożony. Kiedy się odbędzie? "Bierzemy pod uwagę kilka scenariuszy"

Newsy

Aktualizacja:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes nie odbędzie się jak co roku w maju. Taką informację podali organizatorzy tego najbardziej prestiżowego w branży festiwalu na świecie. Jaki plan mają organizatorzy?

Cannes 2020 - festiwal przełożony

Zaplanowany na 12-23 maja Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes się nie odbędzie się w tym terminie.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, nowa data zostanie ogłoszona wkrótce.

Dziś podjęliśmy decyzję: Festiwal w Cannes nie może odbyć się według ustalonego wcześniej terminu. Bierzemy pod uwagę kilka scenariuszy. Jednym z nich jest przesunięcie daty rozpoczęcia festiwalu na koniec czerwca - początek lipca 2020 roku. Zdecydujemy o tym, jak tylko sytuacja zdrowotna we Francji i na świecie nam na to pozwoli

- czytamy na Twitterze.

W czasie tego kryzysu nasze myśli kierujemy w stronę ofiar COVID-19. Wyrażamy też solidarność z tymi, którzy zmagają się z tą chorobą

- dodali organizatorzy festiwalu w Cannes.

Francja, podobnie jak inne kraje Europy, zmaga się obecnie z pandemią koronawirusa. Wykryto tam dotychczas 10 995 przypadków zakażenia. Zmarło 372 osób.

Festiwal Filmowy Cannes 2020 - jury

Przewodniczący jury tegorocznego festiwalu w Cannes będzie Spike Lee - amerykański reżyser, scenarzysta, producent i aktor. To laureat Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu „Czarne Bractwo. BlacKkKlansman” . Uznaje się go za najwybitniejszego twórcę kina afroamerykańskiego.

W ubiegłym roku jury canneńskiego festiwalu przewodniczył meksykański reżyser Alejandro Gonzaleza Inarritu. Złotą Palmę przyznano koreańskiemu filmowi „Parasite”. Obraz był triumfatorem tegorocznych Oskarów, zdobywając 3 statuetki.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości