Nasze akcje

Magdalena Danaj. W swoich rysunkach pokazuje prawdziwe życie kobiet

Nasze akcje

Aktualizacja:

Magdalena Danaj rysuje, ilustruje, projektuje. Tworzy swoje prace o kobietach i dla kobiet. Skąd wzięła się u niej pasja tworzenia? Dlaczego skupia się na kobietach w swojej pracy? Posłuchajcie, co powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  • Kim jest Magdalena Danaj?

  • Magdalena Danaj. Przez swoje rysunki pokazuje prawdziwe życie kobiet
  • Skąd Magdalena Danaj czerpie inspiracje?

Kim jest Magdalena Danaj?

Magdalena Danaj jest rysowniczką i ilustratorką. Tworzy Porysunki (Porachunki rysunkiem) – proste prace o życiu, które cały czas wyprowadza nas w pole. Projektuje okładki, plakaty, książki, torby, wydaje kalendarze ścienne i biurkowe, artykuły papiernicze. Mieszka w Gdańsku, a pracuje... wszędzie.

Dlaczego Magdalena Danaj zaczęła rysować? Dla kogo rysuje? Jaka jest jej zdaniem współczesna kobieta i z czym się zmaga? Na te wszystkie pytania odpowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

Magdalena Danaj. Przez swoje rysunki pokazuje prawdziwe życie kobiet

Ja przedstawiam kobiety i widzę, że kobiety są głównymi odbiorcami, ale nie widzę tu innej możliwości. Nie widzę tego, że rysuję mężczyzn i za nich mówię ich głosem. Ja uważam, że moje rysunki są dla wszystkich. Każdy może się z nimi utożsamić - mówiła Magdalena Danaj w studiu Dzień Dobry TVN.

Magdalena Danaj mówi, że jej rysunki mają wydźwięk feministyczny.

Chciałabym, żeby kobiety wiedziały, że są świetne, silne! Ale nie muszą też tak być. Mogą być takie, jakie tylko zechcą. Ja nie radzę, jestem od tego daleka. (...) Ja chcę pokazać, że kobiety powinny walczyć o swoje. Ale ja nie mówię wprost, co te kobiety powinny robić.

Skąd Magdalena Danaj czerpie inspiracje?

Gdzie Magdalena Danaj szuka inspiracji? Okazuje się, że źródeł jest wiele.

Czasami odnoszę się do tematów aktualnych, ale zostawiam sobie to z boku. Na przykład skomentowałam temat związany z bananami (...) Natomiast inspiracje to są głównie ludzie, znajomi, sytuacje na ulicy i to są też media. 

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości