Paznokcie

Domowa pielęgnacja paznokci. Jak bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy?

Paznokcie

Aktualizacja:

Salony piękności w całym kraju zawiesiły swoją działalność w związku z pandemią koronawirusa. Co zrobić, gdy manicure wymaga poprawki? Jak samodzielnie zdjąć lakier hybrydowy i nie zniszczyć przy tym płytki paznokcia? Poradami podzieliła się z nami Aleksandra Szelągowska, kosmetolog-podolog.

Usuwanie hybrydy z paznokci

Dla wielu osób pielęgnacja paznokci stanowi niezwykle istotną kwestię. Jednak z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa pójście do kosmetyczki jest obecnie niemożliwe. Nieestetyczne odrosty przy lakierze hybrydowym powodują, że często mamy ochotę go zerwać, obgryźć lub oskrobać. Jednak warto pamiętać, że niewłaściwe zdjęcie hybrydy może bardzo zniszczyć płytkę paznokcia.

Najprostszą metodą ściągnięcia lakieru w domu jest użycie tzw. removera. Nie jest to zmywacz do paznokci, jest to preparat z lanoliną, który ma niewielką ilość acetonu

– wyjaśniła Aleksandra Szelągowska, kosmetolog-podolog.

Preparat taki możemy obecnie bez trudu zamówić przez Internet.

Metody usunięcia lakieru hybrydowego

Zdjęcie hybrydy należy zacząć od delikatnego zmatowienia płytki. W tym celu ostrożnie piłujemy wierzchnią warstwę lakieru, czyli tzw. top coat. Dzięki temu, płyn do ściągania hybryd zacznie działać zdecydowanie szybciej.

W kolejnym etapie nasączamy wacik removerem i przykładamy go do paznokcia. Następnie owijamy go folią aluminiową lub zakładamy na niego specjalny zacisk. Czekamy od 2 do 10 minut, m.in. w zależności od jakości wykonanej hybrydy. Efekty widać na ogół po 5 minutach. Resztki lakieru usuwamy za pomocą różanego patyczka.

Innym sposobem na pozbycie się hybrydy jest usunięcie lakieru pilnikiem o delikatnej gradacji w taki sposób, aby nie naruszyć bazy. Dzięki niej nasze paznokcie będą twardsze.

Jeżeli nam zostanie troszeczkę bazy to nawet dobrze, bo ona w żaden sposób nam nie przeszkadza. Ona jest bardzo delikatna, cieniutka i jeszcze troszeczkę nam zabezpiecza tą płytkę. Możemy sobie tą bazę delikatnie zmatowić i używać odżywki

– powiedziała Aleksandra Szelągowska.

Po ściągnięciu hybrydy możemy wyrównać płytkę delikatnym bloczkiem, nadać kształt pilniczkiem, a następnie położyć odżywkę lub oliwkę do pielęgnacji. Dobrze również pamiętać o regularnym skracaniu płytki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Paznokcie na zimę ‒ zdobienia, kolorystyka, motywy

Nail art. Paznokcie jak malowane

Efekt kameleona na paznokciach – efektowne urozmaicenie manicure

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości