Paznokcie

Paznokcie na zimę ‒ zdobienia, kolorystyka, motywy

kobieta dmucha na śnieg który ma na dłoniach

marigo20 / Getty Images

Paznokcie

Paznokcie na zimę ‒ zdobienia, kolorystyka, motywy

kobieta dmucha na śnieg który ma na dłoniach

marigo20 / Getty Images

Sposób zdobienia paznokci i dobór kolorystyki często uzależniony jest od pory roku. Latem dominują barwy jaskrawe oraz wzorki w postaci palm czy kwiatów, zaś zimą króluje kolor czerwony, niebieski, srebro, złoto oraz motywy typowo świąteczne. Paznokcie zimowe zdobią też gwiazdki i choinki.

Wzory na paznokcie zimowe to najczęściej motywy bożonarodzeniowe, kojarzące się ze świętami, prezentami i śniegiem. Zimowa stylizacja to często chłodne barwy ‒ niebieska, biała, srebrna, zimne róże i szarości. Z drugiej strony nie brak też gorących czerwieni, złota, bieli i czerni. Wśród pań zdobiących paznokcie znajdują się zwolenniczki wzorków w postaci bałwanków, misiów i kolorowych bombek. Miłośniczki prostych zdobień poprzestają na eleganckich gwiazdkach i płatkach śniegu. Alternatywą dla wzorków są lakiery brokatowe, ozdobne pyłki i naklejki wodne.

Zimowe wzorki na paznokciach

Zima to czas, który przede wszystkim kojarzy się ze świętami oraz feriami. Wiele kobiet decyduje się wówczas na odpowiednie ozdobienie paznokci. Niezależnie od tego, czy są naturalne, czy sztuczne, powinny wyglądać pięknie i świątecznie. Zimowe wzory na paznokcie to przede wszystkim motywy bożonarodzeniowe, dlatego najczęściej wybierane są renifery, mikołaje, bałwanki, bombki i gwiazdki. Nie brakuje też wzorków w postaci prezentów, bałwanków, choinek, misiów i serduszek. Na zimowych paznokciach doskonale sprawdzi się tzw. sweterkowy wzór, najczęściej biały na czerwonym tle. Charakteryzuje go bogactwo motywów ‒ gwiazdki, renifery i płatki śniegu. W takiej formie wyglądają one na uporządkowane i nie tworzą wrażenia chaosu, dlatego taką ozdobę można nosić na każdym palcu. Alternatywą jest umieszczenie wybranego motywu tylko na palcu serdecznym lub na dwóch palcach sąsiadujących ze sobą. Oprócz wzorów typowo świątecznych zimowe zdobienia paznokci mogą przypominać te wykonywane na co dzień, jednak na tle zupełnie innych kolorów. Codzienną zimową stylizację mogą stanowić paznokcie pomalowane na kolor granatowy, szary, biały lub brudny różowy. W okresie zimy dominuje więc kolorystyka stonowana, chłodna, odpowiadająca aurze za oknem. Tendencja ta zmienia się w miarę przybliżania się czasu świątecznego, gdy zimowe kolory paznokci zastąpione zostają głównie czerwienią i bielą, a także złotem. Jeszcze inaczej prezentują się paznokcie w okresie karnawału, który rozpoczyna się od hucznego świętowania Sylwestra. Czas imprez i balów to przede wszystkim bogactwo i przepych na paznokciach ‒ rządzi wtedy złoto, srebro, brokaty, cekiny i ozdobne kamyki.

Paznokcie na zimę – wzorki sweterkowe

Modnym i lubianym wzorem na zimę są wzorki sweterkowe, które szczególnie ciekawie prezentują się w połączeniu z pastelowymi kolorami ‒ różem, fioletem, błękitem, ale również brązem. Choć mogą być wykonane w wersji błyszczącej i matowej, najlepiej prezentują się jako mat. Takie wzory na paznokciach kojarzą się z ciepłym, grubym swetrem, doskonałym na chłodne jesienno-zimowe dni. Wzorki sweterkowe wykonuje się za pomocą lakieru hybrydowego ‒ najpierw pokrywa się nim paznokcie i utwardza, a później za pomocą sondy lub wykałaczki maluje się wybrany wzór. Czynność trzeba powtórzyć 2‒3 razy, co jakiś czas utrwalając lakier pod lampą. Na koniec należy nanieść top ‒ błyszczący lub matowy, w zależności od preferencji. Nieco inaczej wygląda wzór sweterkowy świąteczny, ponieważ najczęściej są nim białe motywy bożonarodzeniowe namalowane na czerwonym tle.

>>> Zobacz na zdrowie.tvn.pl: Grzybica paznokci u rąk – rodzaje i objawy 

Inne zimowe zdobienia paznokci

Posiadaczki słabych paznokci najczęściej decydują się na tipsy, dzięki czemu mogą pochwalić się długimi i pięknie zdobionymi paznokciami. Sposobów przedłużania i wzmacniania własnej płytki jest kilka ‒ mogą to być plastikowe tipsy przyklejane na klej, paznokcie żelowe, hybrydowe czy akrylowe, które tworzy się przy użyciu specjalnego szablonu podkładanego pod własną płytkę paznokcia. Zimowe paznokcie hybrydowe czy żelowe mogą mieć różną długość oraz kształt ‒ kwadratowy, okrągły, owalny, spiczasty lub migdał. Kwestią wyboru pozostaje też sposób stylizacji paznokci ‒ czy mają być pomalowane na jeden kolor, czy będzie to połączenie np. dwóch różnych barw. Alternatywą jest namalowanie wzorków lub użycie naklejki. Zimowe naklejki na paznokcie to prosta metoda na ich ozdobienie. Można naklejać je na paznokcie naturalne, ale także na sztuczne. Do wyboru jest mnóstwo świątecznych motywów: lodowe i śnieżne wzory, złote aniołki, bombki i śnieżynki, a także kształty płatków śniegu w kolorze białym i srebrnym. Naklejki aplikuje się szybko i w prosty sposób. Są one odporne na ścieranie, trzymają się dość długo i stanowią doskonałe uzupełnienie manicure. Zamiast naklejek można postawić na brokat, pyłki i lakiery z drobinkami.

>>> Zobacz też: 

ZOBACZ FILM: Domowy manicure


Co sądzisz o tym artykule?
76
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0