Nieestetycznie wyglądające dłonie, popękany naskórek – to problemy wielu osób. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i nie przysparzać sobie kolejnych kłopotów. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym należy dbać o skórę dłoni, które są narażone na działanie wiatru i niższych temperatur. By móc cieszyć się miękkimi i gładkimi dłońmi, warto zastosować prosty zabieg parafinowy na dłonie. Dzięki niemu można szybko uzyskać widoczne efekty i znacznie poprawić kondycję skóry rąk. Zobacz koniecznie, na czym polega zabieg parafinowy, który bez problemu przeprowadzisz we własnym domu. Rezultaty na pewno mile Cię zaskoczą.
Więcej:
- Olejek herbaciany: zastosowania i właściwości
- Nail art. Paznokcie jak malowane
- Mowa ciała – jak ją odczytywać? Kilka praktycznych porad
Właściwości parafiny i jej działanie na dłonie
Kiedy skóra rąk jest mocno wysuszona, oczywistym działaniem będzie jej odpowiednie nawilżenie. Zastosowanie dostępnych na rynku kremów może jednak wówczas nie wystarczyć. W takich przypadkach warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest parafina kosmetyczna na dłonie . Parafina to produkt pochodzący z destylacji ropy naftowej, wyróżniający się właściwościami natłuszczającymi. Nie posiada żadnego zapachu ani smaku. Specyfik co prawda nie nawilża, jednak po nałożeniu na powierzchnię dłoni tworzy warstwę, zamykającą wilgoć w skórze. Parafina długo utrzymuje ciepło i pomaga otwierać pory. Usprawnia również krążenie oraz przyspiesza wchłanianie substancji pielęgnacyjnych z wyrobów kosmetycznych. Dzięki temu można ją spokojnie stosować wraz z innymi specyfikami, mając świadomość, że te dotrą do głębszych warstw skóry. Ciekła parafina zastosowana na dłonie opóźnia procesy starzenia skóry i dobrze wpływa na wygląd paznokci.
Kto powinien zdecydować się na zabieg parafinowy dłoni?
Zabieg parafinowy to rozwiązanie idealne niemal na wszystkie problemy skóry dłoni. Wygładzające działanie parafiny przyniesie ulgę osobom borykającym się z pękającą, szorstką czy przesuszoną skórą. Zabiegi z ciekłej parafiny usatysfakcjonują każdego, kto marzy o pięknych i nieskazitelnych dłoniach. Należy jednak wiedzieć, że parafiny nie wolno stosować w przypadku grzybicy czy osteoporozy . Przeciwwskazaniem do stosowania parafiny zalicza się również: egzema, świeże rany, zaburzenia krążenia i alergię na parafinę. Przeprowadzenie takiej procedury na terenie własnego domu na pewno przyniesie efekt, a co najważniejsze, da wreszcie odetchnąć zmęczonym dłoniom.
Parafina na dłonie w domu
Osoby decydujące się na zabieg parafinowy dłoni, musiały do niedawna odwiedzać profesjonalne gabinety kosmetyczne. Obecnie, by móc cieszyć się piękną i gładką skórą dłoni, nie trzeba nawet opuszczać wnętrza swojego mieszkania. Zobacz, jak samodzielnie nakładać ciekłą parafinę na dłonie. Zadbane ręce to w końcu ważna sprawa, a zabiegi pielęgnacyjne wcale nie muszą wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami i skomplikowanymi działaniami. Parafina na dłonie nakładana w domu pozwoli uzyskać zadowalające efekty , dlatego warto dowiedzieć się, jak przeprowadzać zabiegi z zastosowaniem tej substancji.
Zabieg parafinowy na dłonie krok po kroku
Wykonanie zabiegu parafinowego nie jest trudne, dlatego tym bardziej warto zdecydować się, by wykonać go samodzielnie. W tym celu niezbędna będzie oczywiście parafina. Przydatna może być również specjalna parafiniarka (urządzenie przeznaczone do podgrzewania parafiny). Nie jest ona jednak niezbędna podczas wykonywania zabiegu, równie dobrze sprawdzi się nieco większa miska.
Na początku należy złuszczyć martwy naskórek. W zwykłym rondelku należy rozpuścić parafinę w gotującej się wodzie. Potem, już po uzyskaniu płynnej konsystencji, trzeba odstawić naczynie, by ciecz mogła ostygnąć. Warto też przelać parafinę do naczynia , do którego jednak bez problemu włożymy dłoń. Przed wlaniem jej do naczynia, warto je najpierw zalać zimną wodą, aby potem na parafinie utworzył się charakterystyczny „kożuszek”. Nim jednak ostatecznie przejdziemy do parafinowania dłoni, należy obficie nasmarować je kremem . Potem wkłada się jedną z dłoni i powoli wyjmuje, by następnie odczekać, aż warstwa zastygnie na skórze. Czynność warto powtórzyć kilka razy, a potem zakryć ręce foliowymi rękawiczkami.
Autor: Adrian Adamczyk