Makijaż

Pędzle do makijażu – rodzaje, zastosowanie

Makijaż

Aktualizacja:
zestaw pędzli do makijażu

Wybierając odpowiednie pędzle do makijażu, trzeba zwrócić uwagę na ich zastosowanie, a także materiał, z którego są stworzone. Podpowiadamy, które z nich stosuje się do konkretnego rodzaju makijażu.

Masz gotowy zestaw pędzli do makijażu, ale nie wiesz, który z nich użyć? To częsty problem kobiet. Dowiedz się, jakie są rodzaje akcesoriów, dzięki którym starannie wykonasz makijaż.

Pędzle do makijażu – co znajdziesz w zestawie pędzli?

Amatorskie lub profesjonalne pędzle do makijażu to akcesoria do nakładania fluidów, rozświetlaczy, bronzerów czy cieni do powiek. Dzięki nim nie trzeba dotykać twarzy dłońmi, co jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku cery wrażliwej lub alergicznej. W zestawie podstawowych akcesoriów do wykonania starannego makijażu znajdziesz:

  • pędzel do pudru,
  • pędzel do różu,
  • pędzel do korektora,
  • pędzel do cieni do powiek,
  • pędzel do brwi,
  • pędzel do konturowania.

Tego typu akcesoria wystarczą do codziennego i wieczorowego makijażu. Dzięki odpowiednim pędzlom precyzyjnie nałożysz cień do powiek, a także przypudrujesz twarz i podkreślisz brwi.

Dobre pędzle do makijażu – nakładanie podkładu i pudru

Podstawowymi kosmetykami do nakładania codziennego makijażu są oczywiście podkład oraz puder. Dzięki nim szybko można ukryć niedoskonałości, a także zabezpieczyć skórę przed świeceniem się. Pędzel do podkładu w płynie pozwala na nałożenie makijażu równomiernie. Dzięki niemu można dotrzeć w każde miejsce. Kształt pędzli do podkładu zazwyczaj jest szeroki, a włosie jest miękkie i grube. Fluid nakłada się najpierw na dłoń, a następnie odrobinę na pędzel. Podkład rozprowadza się po twarzy – od nosa po żuchwę i skronie – kolistymi ruchami.

Pędzelki do makijażu podstawowego, czyli do nałożenia podkładu, mogą mieć także kształt skośny, aby płynne i kremowe fluidy nałożyć w okolicach nosa i oczu. Zdarzają się też pędzelki o ściętym kształcie. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z nakładaniem makijażu pędzlami, zdecydowanie wystarczy podstawowa wersja. Jednak dla kobiet, które mają więcej czasu i chcą precyzyjnie nałożyć makijaż w trudnych miejscach albo nakładają więcej warstw – podkład, korektor, rozświetlacz, bronzer, puder i róż – warto wybrać więcej rodzajów pędzelków, aby efekt był jeszcze lepszy.

Pędzel do pudru jest duży, zaokrąglony i miękki. Wystarczy nałożyć sypki puder na pędzel, a następnie lekko strzepnąć nadmiar, a następnie kolistymi ruchami zmatowić cerę.

Pędzle do cieni

Nakładanie cieni ułatwi dobrze dobrany pędzel do cieni. Jego włosie jest zbite, a kształt lekko zaokrąglony lub przypominający stożek. Sztywne włosie pozwala na precyzyjne nałożenie cieni do powiek.

Pędzelek do cieni jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż aplikator dodany do kosmetyku. Wśród pędzli do makijażu oczu znajdziesz także tak zwane pędzle do blendowania, czyli rozcierania cieni do powiek, aby np. uzyskać efekt smokey eyes. Dzięki temu, jeden kolor delikatnie przechodzi w drugi. Do wykonania precyzyjnej kreski eyelinerem przyda się także mały, cienki pędzelek, który podkreśli kreskę.

Pędzel do różu – czym się charakteryzuje?

Pędzel do różu jest niezwykle ważny podczas nakładania tego kosmetyku. Najczęściej jego kształt jest lekko ścięty pod skosem, aby móc podkreślić kości policzkowe. Włosie powinno być delikatne i miękkie. Pędzel do różu jest odrobinę mniejszy od tego do pudru. Dzięki temu można precyzyjnie nałożyć kosmetyk.

Róż należy nanosić od policzka w stronę skroni. Pędzel do różu jest niezbędny do dokładnego konturowania twarzy .

Jaki wybrać pędzel do korektora?

Akcesoria do nakładania korektora są zdecydowanie najmniejsze spośród wszystkich pędzelków do makijażu. Dzięki nim można dokładnie zakryć niedoskonałości. Wykorzystasz je do nałożenia korektora na piegi, niedoskonałości, popękane naczynka lub przebarwienia. Z łatwością punktowo nałożysz kosmetyk. Pędzel do korektora przyda się także do ukrycia cieni pod oczami. Dzięki tak małemu włosiu precyzyjnie nałożyć można również rozświetlacz.

Pędzel do brwi – wygląd i zastosowanie

Pędzelek do brwi jest mały, ma skośny kształt i płaskie włosie. Dzięki temu można bardzo dokładnie narysować kreskę, która podkreśli brwi.

Podczas nakładania kosmetyku na brwi należy pamiętać, aby pędzelka używać zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi. Oprócz pędzelka przyda się także szczoteczka, która pozwoli na rozczesanie brwi. W sklepach i drogeriach znajdziesz pędzle do makijażu, które z jednej strony mają włosie, a z drugiej szczoteczkę.

Inne pędzelki do makijażu

Wśród akcesoriów do nakładania kosmetyków znajdziesz także pędzel do bronzera. Swoim wyglądem przypominają przybory do nakładania pudru lub różu. Dzięki miękkim i dużym pędzlom można uzyskać efekt muśnięcia słońcem. Z kolei te, które mają skośny kształt, ułatwią konturowanie twarzy.

W drogeriach znajdziesz także pędzel flat top do wykonania makijażu. Dzięki niemu nałożysz podkład w większej ilości. Jeśli chcesz uzyskać efekt idealnego krycia i wygładzenia skóry, ten typ pędzli do makijażu będzie najlepszy.

Konturowanie twarzy na mokro krok po kroku. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości