Koronawirus

Targi antycovidowe w Polsce. Wystawcy zaprezentowali nowatorskie sposoby zwalczania koronawirusa

Koronawirus

W ubiegły weekend odbyły się najbezpieczniejsze targi w Polsce. Na Antycovid Expo zaprezentowano produkty i rozwiązania, które mogą zapewnić odpowiednią ochronę pracowników oraz członków rodziny. Co można było tam znaleźć?

Najbezpieczniejsze targi w Polsce

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Podczas Antycovid Expo pokazano nowoczesne rozwiązania zwalczające koronawirusa lub zapobiegające zarażeniu. Towarzyszyły im warsztaty, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, doradcze oraz psychologiczne, a także pokazy technologii.

Żaden wirus się tutaj nie przedostanie, a nawet jakby się przedostał, to w środku czekają na niego technologie i usługi, które go zmiażdżą oraz firmy, które na wirusie zarobią

- mówił w Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Wystawcy na targach antycovidowych

Na targach zorganizowanych w Krakowie było obecnych aż 160 wystawców. Część z nich specjalizuje się w towarach antycovidowych, ale wiele firm jeszcze do niedawna zajmowało się czymś innym.

Organizacja była zupełnie nietypowa, powiedziałabym wręcz, że spontaniczna. Dosłownie w 2 miesiące, od pomysłu w sierpniu do dnia dzisiejszego, zorganizowaliśmy targi . Dawniej targi branżowe organizowało się przez rok

- mówiła w programie organizatorka wydarzenia, Grażyna Grabowska.

Podczas targów można było m.in. zrobić sobie test na koronawirusa, podziwiać maseczki z koronką z jonami srebra czy zgłębiać tajniki stosowania folii antywirusowej na telefon i inne przedmioty, która sama się dezynfekuje.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Joanna Radziszewska

Pozostałe wiadomości