Horoskop

Tęcza w senniku - symbolika i znaczenie

Horoskop

Aktualizacja:
Tęcza - symbol

Sen o tęczy to szczęśliwy znak nadejścia nowych, lepszych perspektyw i szans. Wieszczy dobre wiadomości i powodzenie w interesach. W niektórych sennikach jest również symbolem rozwoju osobistego. Co jeszcze senniki mówią o tęczy?

Widniejąca na niebie tęcza jest symbolem spokoju i lepszych czasów. Niejeden sennik odczytuje ją jako zwiastun dobrych wiadomości, pojawienia się w życiu nowych szans, oraz perspektyw rozwoju. Jej pojawienie się w marzeniu sennym może być interpretowane w kontekście praktycznie każdej sfery życia. Tęcza we śnie to dobra wróżba dla śpiącego. Przy interpretacji tego symbolu warto jednak zwracać uwagę na pewne detale, np. to, jak dokładnie wygląda to wspaniałe zjawisko, czy w trakcie snu znika albo z której strony się wyłania.

Tęcza a sennik mistyczny

Tęcza we śnie jest symbolem pojednania i przejścia pomiędzy niebem i ziemią. Część ludzi uważa ją za most łączący Boga z człowiekiem, ścieżkę, po której dusza udaje się do nieba. Pierwsze wzmianki o tęczy pojawiają się już w Starym Testamencie, tęcza pojawia się na niebie po wielkim potopie opisanym w Księdze Rodzaju. Zjawisko to jest więc symbolem nastania nowych, lepszych czasów. W mitologii greckiej ucieleśnia boginię Iris. W buddyzmie traktowana jest jako synonim doskonałości Buddy. W wierzeniach ludowych jest zwiastunem dobrych wiadomości. Samotnym wieszczy związek, małżonkom długie, szczęśliwe lata, a rolnikom płodną ziemię. Odniesienia religijne dały początek interpretacjom tęczy zawartym w sennikach mistycznych. Według tych ksiąg jest ona pozytywną wróżbą, a dla śniącego powinna być motywacją do wytrwania w postanowieniach. Sennik mistyczny porusza również kwestię strony świata, na której pojawia się tęcza. Widziana na wschodzie jest oznaką uzdrowienia i nadchodzącej szansy zarobienia pieniędzy, natomiast tęcza wyłaniająca się z zachodu zwiastuje duży sukces finansowy. Jeśli o tęczy śni osoba zakochana, wieszczy to udany związek i szansę na zawarcie małżeństwa.

Znaczenie snów o tęczy według sennika

W znaczeniu podstawowym sennik widzi tęczę jako zapowiedź końca problemów, trudnych czasów, niepokojów i chorób. Zwiastuje ona nowe szanse i pojawienie się ludzi gotowych ofiarować śniącemu swoją pomoc. Ponadto wierzy się też, iż tęcza objawia się tylko w snach dobrych osób. Dlatego też jej obraz w marzeniu sennym tym bardziej powinno się odczytywać jako dobry znak. Według wielu źródeł interpretacji sen o tęczy można odnieść do każdej sfery życiowej: prywatnej, towarzyskiej, zawodowej, a nawet duchowej. Tęcza we śnie nie powinna skłaniać do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, a wręcz przeciwnie – uspokajać i upewniać w tym, że wszelkie problemy niebawem znikną. Tęcza to po prostu oznaka szczęścia. Jednak znaczenie snu interpretowane bywa różnie, w zależności od tego, jak wygląda we śnie to zjawisko. Im bardziej okazałe i kolorowe, tym większe zwiastuje zmiany w życiu realnym. Nie oznacza to jednak, że mała tęcza jest złą zapowiedzią. W zależności od sytuacji śniącego może zapowiadać w jego życiu również prawdziwą pozytywną rewolucję. Najczęściej spotykane interpretacje snu o tęczy to:

  • tęcza pojawiająca się wraz z deszczem – wskazuje na już raz utraconą szansę i zachęca, by nie przechodzić obojętnie obok pojawiających się możliwości;
  • tęcza z przeważającym złotym kolorem – zwiastuje sukces finansowy;
  • znikająca tęcza – to wskazówka, że nadciągająca szansa może być krótkotrwała i należy ją szybko wykorzystać;
  • przyglądanie się tęczy – wieszczy szczęście i powodzenie w miłości lub interesach;
  • chodzenie po tęczy – to zwiastun pokonania przeszkód i wejścia w nowy, dużo spokojniejszy etap w życiu;
  • tęcza, która stopniowo nabiera barw – wieszczy sukcesy w interesach;
  • sen o włosach w tęczowych kolorach – to wskazówka, by być większym optymistą, gdyż czeka wiele przyjemnych chwil i niespodzianek.

W interpretacji snów o tęczy duże znaczenie ma również to, jak wygląda niebo, na której pojawia się to kolorowe zjawisko. Czyste, bezchmurne to zapewnienie, że w życiu nadchodzą właśnie dobre i spokojne chwile. Błękitne niebo jest również symbolem sukcesów w sprawach zawodowych lub sercowych. Widoczne chmury i ciemny kolor nieba to odzwierciedlenie obecnej sytuacji śniącego, jego trosk, smutków i rozczarowań. Pojawiająca się na zachmurzonym niebie tęcza jest więc zwiastunem zakończenia złego czasu i nadejścia spokoju. Pomyślnym marzeniem sennym są widoczne na niebie gwiazdy, które oznaczają spełnienie marzeń i przypływ gotówki. Bardzo dobrym snem jest chodzenie po tęczy pośród czystego, bezchmurnego nieba. Taki sen o tęczy zwiastuje spełnienie najskrytszych marzeń, osiągnięcie sukcesu i szczęście w związku partnerskim, a nawet rychły ślub.

Zobacz także:

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Jak zacząć rozmowę po kłótni? Co robić, gdy on lub ona się nie odzywa?

Szczotkowanie ciała na sucho. Jak prawidłowo wykonać taki masaż?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości