Horoskop

Ale szambo! Co na to sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
szambo

„Tkwisz po szyję w szambie, kolego” – to popularne sformułowanie stosowane w kinie czy literaturze sensacyjnej. Zwykle nie oznacza nic miłego. A co o szambie mówi sennik?

Synonimy słowa „szambo” stawiają sprawę jasno. Mamy do czynienia z czymś bardzo śmierdzącym. To oczywiste, że zbiornik na odchody nie będzie pachniał fiołkami, ale określenia odnoszące się do szamba jeszcze mocniej podkreślają beznadziejność danej sytuacji. Zgnilizna moralna, wsypa, zepsucie, trudności, upadek – sennik również przedstawia szambo w jak najgorszym świetle.

Co mówi sennik o szambie?

Co myśleć, gdy śni nam się zbiornik pełen nieczystości i budzimy się zlani potem? Interpretacja sennika dotycząca szamba pokrywa się z tym, z czym na co dzień kojarzy nam się to pojęcie. Może więc oznaczać, że mamy kłopoty, znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia bądź moralnie dwuznacznej. Trujące opary szamba mogą doprowadzić do śmierci, a sennik tłumaczy te wizje natłokiem negatywnych myśli, z którymi śniący nie jest w stanie poradzić sobie na jawie. Szambo we śnie to zazwyczaj odzwierciedlenie olbrzymich problemów, z którymi się borykamy, od których ucieczka jest niemożliwa i które zatruwają nasze myśli. Jednak sen o szambie nie zawsze musi być tak skrajnie negatywny. Gdy śni nam się szambo, może oznaczać to, że wreszcie nadeszła pora na pozbycie się gnębiących nas myśli. Antidotum na te problemy nie musi być proste, być może konieczne będzie sięgnięcie po radykalne środki, ale możemy potraktować ten sen jako dobry punkt wyjścia do wprowadzenia koniecznych zmian.

Szambo i sen – czy to tylko kłopoty?

Niektóre senniki tłumaczą sen o szambie w sposób bardziej pozytywny. Zbiornik z nieczystościami ma wróżyć śniącemu szczęście i harmonię, gdy obserwuje go z bezpiecznej odległości. Z kolei, gdy do nozdrzy śniącego dotrze zapach wydobywający się z szamba, sennik mówi o kłębiących się niejasnościach. Może w życiu prywatnym, ale niewykluczone, że także w zawodowym.

Zupełnie jasne jest tłumaczenie sennika dotyczące snu o wpadaniu w szambo. Oznacza to po prostu ogromne problemy w pracy, których źródłem jest właśnie osoba śniąca. Jeszcze bardziej klarowne pozostaje wyjaśnienie sennika o pełnym szambie. Po pobudce osoba śniąca powinna być przygotowana na serię nieprzyjemności, w których będzie grała rolę główną. Również sytuacja, kiedy zdarzy się wpaść w szambo, znalazła odpowiedź w senniku, jednak niekoniecznie miłą dla śniącego. Wpadnięcie w szambo oznacza bowiem w tym wypadku kłopoty spowodowane własną głupotą. Natomiast gdy podczas snu widzimy kogoś wpadającego do szamba, możemy potraktować ten fakt jako dobrą monetę. Sennik mówi wówczas, że uda nam się uniknąć sporych problemów.

Co jeszcze oznacza szambo we śnie?

Okazuje się, że sen o tak przyziemnym i mało wyrafinowanym miejscu jak szambo może doczekać się bardziej interesujących i złożonych interpretacji. Bo co mamy myśleć o śnie, podczas którego wypompowywane jest szambo? Sennik mówi, że może oznaczać to bezpodstawne oskarżenia, które mają dotyczyć osoby śniącej. Miejmy się więc na baczności. Czy zapchane szambo śni się osobom, które w życiu codziennym stoją na bakier z prawem? Oszustom, złodziejom, gangsterom, mordercom? Dlaczego właśnie im? Sennik tłumaczy zapchane szambo jako kłębiące się wyrzuty sumienia dotyczące nieczystych zagrań z życia śniącego. Sen o szambie może być też związany ze snem o brudnej wodzie. Ten motyw pojawia się często, gdy śniący jest strapiony. Woda jest potężnym żywiołem, więc również jej symbolika ma ogromną moc. Gdy nasze życie pełne jest problemów, woda, którą widzimy we śnie, staje się coraz bardziej brudna, gęsta od szlamu i nieczystości. Tak samo, kiedy nasze relacje są bardzo skomplikowane, kolor wody we śnie może być wówczas bardzo ciemny. Jednak bezpośrednia interpretacja brudnej wody przez sennik to zdrada, nieczyste intencje oraz skrajna nieszczerość. Kiedy we śnie patrzysz z daleka na brudną wodę, można to tłumaczyć niepokojem o swoich najbliższych. Wizerunek brudnej wody we śnie może być jednak bardziej złożony. Burzliwa kipiel pełna nieczystości to odzwierciedlenie przerażenia, którego śniący doznaje na jawie. Sytuacja wymaga błyskawicznego wyjaśnienia. Trochę więcej czasu na refleksję mamy, kiedy śni nam się brudna woda płynąca spokojnym strumieniem. Gdy wpadamy do brudnej wody podczas snu, to najpewniej oznaka, że nieustająco mierzymy się ze swoimi dawnymi błędami. Konieczne będzie więc pełne oczyszczenie się ze starych przewinień.

Zobacz także:

Szczęście kontra wielki talent, czyli jak wygrywać konkursy

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?

Kąpiel z rekinami. Czy to bezpieczne?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości