Horoskop

Sen o obiedzie: dobra wróżba czy nie?

Horoskop

Aktualizacja:
E+PeopleImages /Getty Images

Kiedy śni się najważniejszy posiłek dnia, czyli obiad, coś musi być na rzeczy. Czy to znaczy, że śniący poszedł głodny do łóżka? Niekoniecznie. Według sennika wiele zależy od tego, jakie konkretnie dania znalazły się na talerzu. Co mogą oznaczać gotowane mięso i ziemniaki?

Sennik zwraca uwagę na smak obiadu, wszystkie składniki, które zostały użyte do jego przygotowania, ale nie tylko. Również kwestie, które nie mają znaczenia kulinarnego, mają wpływ na interpretację snu o gotowaniu i jedzeniu obiadu.

Sennik: co jest na obiad?

Kiedy w marzeniach sennych pojawia się obiad złożony z kilku dań, rano ważne jest, by pamiętać, co konkretnie znalazło się na talerzach. Wówczas według sennika łatwiej zinterpretować sen o obiedzie. Kiedy przyśniła się góra ziemniaków na talerzu, ma to odzwierciedlać wrażliwość śniącego na codzienne troski i radości. Gotowane ziemniaki według sennika symbolizują spokój, poukładanie i mocny związek z codziennym życiem. Co innego ryby we śnie. Podane na obiad ryby według sennika mają wiele różnych znaczeń. Odzwierciedlają bogactwo duchowe, ale też i dobrobyt materialny. Niestety, kiedy okaże się, że ryba jest nieświeża, wówczas wieszczy to nadchodzące problemy natury zdrowotnej. Warto uprzedzić te wydarzenia i zadbać o kondycję. Kolejnym daniem, które często pojawia się na talerzu we śnie o obiedzie, jest gotowane mięso. Jego obecność we śnie może sugerować, że śniący to osoba, która nie radzi sobie z agresją w życiu. Trzeba popracować nad własnym charakterem, by utemperować niewłaściwe zachowania. Sennik wskazuje także na związek mięsa ze stosunkiem seksualnym, nie precyzuje jednak szczegółowo, w jaki sposób się do tego odnosić.

Sennik: mięso, ziemniaki i...

Wśród dań, które tak jak gotowane mięso czy ziemniaki pojawiają się w marzeniach sennych, sennik wymienia także kapustę. Jej obecność we śnie ma sugerować lenistwo. Poza konkretnymi daniami ważna jest również reakcja osoby śniącej na podany obiad. Jeśli jest on zjadany z dużym entuzjazmem i apetytem, może to oznaczać przypływ życiodajnej energii i śmiałe dążenie do realizacji założonych wcześniej celów. Odwrotnie, czyli kiedy śniący nie ma apetytu na pyszne dania, może to zwiastować nadchodzącą chorobę.

Gotowanie obiadu to według sennika dobra wróżba. Śniący w roli kucharza, który przygotowuje posiłek dla kilku osób, oznacza, że w życiu codziennym ma mnóstwo ciekawych pomysłów, które tylko czekają na realizację. Niestety, żaden z nich nie zostanie zrealizowany. Dlaczego? Tego już sennik nie wyjaśnia.

Nie tylko we śnie, ale również w życiu może się zdarzyć, że obiad zostanie przypalony. Wtedy niestety powinien trafić do kosza, ale we śnie oznacza to nadejście złej wiadomości. Jeśli we śnie to kto inny gotuje obiad i podaje go osobie śniącej, może to oznaczać nadejście finansowych problemów. Spokojna konsumpcja obiadu we śnie oznacza, że wkrótce może pojawić się ciekawe zaproszenie na imprezę lub branżowe przyjęcie. A jeśli to zaproszenie na obiad pojawia się we śnie, wówczas na jawie można spodziewać się nawiązania nowych znajomości z bardzo życzliwymi ludźmi.

Gdy ucztujących przy obiedzie we śnie jest więcej, sennik proponuje bardziej skomplikowaną interpretację. Jedzenie obiadu w towarzystwie oznaczać ma ciągłą presję, by nikogo nie urazić i pozostawać fair wobec wszystkich, czasem nawet wbrew sobie. Dobrą wróżbą nie jest widzieć we śnie pusty stół, pozbawiony obiadu. To może zapowiadać bardzo poważne konflikty z najbliższymi osobami.

Dobry obiad w senniku

Obiad to także popularny motyw, który pojawia się w sennikach związanych z innymi kulturami. W senniku indyjskim wszystko związane jest z daniami, które się śnią. Jeśli w marzeniach sennych pojawia się potrawa mięsna, na jawie śniący może liczyć na dużo szczęścia. Jeśli jednak będzie to potrawa mączna, sen zwiastuje poważne perturbacje zdrowotne. Podobna interpretacja obowiązuje w senniku arabskim. Kiedy śniący widzi lub je obiad, oznacza to nadchodzącą chorobę. W senniku mistycznym obiad odnosi się bezpośrednio do relacji między domownikami. Symbolizuje ciepło rodzinne i miłość. Jeżeli przy stole śniący nie siedzi sam, ale z rodziną i bliskimi, na pewno będzie bogaty, przy czym wcale nie musi chodzić o zyski finansowe.

Konsumpcja obiadu z osobami nieznajomymi to według sennika mistycznego oznaka tego, że śniący bardzo przejmuje się, by na jawie nie urazić nikogo z bliskich. Z kolei jeśli śniący otrzymał zaproszenie na obiad, może to przerodzić się w miłą wizytę u bliskich.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?

Zobacz także:

Sennik - jagody. Jak interpretować taki sen?

Jeż w senniku - interpretacja snu

Co mówi sennik o pomidorach? Symbolika warzywa w snach

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości