Horoskop

Jaką symbolikę mają w senniku majtki?

Majtki

Carol Yepes/Getty Images

Horoskop

Jaką symbolikę mają w senniku majtki?

Majtki

Carol Yepes/Getty Images

Interpretacja snów o bieliźnie często wbrew pozorom nie ma wydźwięku odnoszącego się do erotyki, frywolności, grzechu czy pokus. Takie fantazje natomiast mówią o uczuciach czy związkach. Sen o majtkach jest tego najlepszym przykładem, bo jego znaczenie wcale nie jest oczywiste.

Ten podstawowy element garderoby jest symbolem odnoszącym się do sfery intymnej, ale także i psychicznej. Mówi wiele o lękach, potrzebach, może także być przepowiednią kłopotów. Zobacz, jak interpretować sen o majtkach.

Sen: majtki i ich symbolika

Podczas analizy senników można zauważyć, że to, do przedstawiciela której płci należą majtki, nie ma większego znaczenia dla interpretacji. Liczy się jednak to, czyje są (osoby śniącej czy kogoś innego) i w jakiej znajdują się kondycji. Symbolika snu o majtkach męskich nie będzie więc inna niż tego o damskich. Jedno jest jednak pewne – będzie miała bardzo szeroki kontekst i może przekazywać ważne informacje na temat intymnych części duszy śniącej osoby, warto więc zapoznać się z jej znaczeniem.

Interpretacja snu o majtkach zmienia się w zależności od sytuacji, w której ten symbol się pojawia. Pranie majtek w senniku oznacza próbę ukrycia czegoś, co się zrobiło. Odnosi się więc do poczucia moralności i oznaczać może np. poczucie winy, a nawet grzechu, który próbuje się zmyć. W innym znaczeniu takiemu snu przypisuje się także symbolikę pozbywania się z otoczenia fałszywych ludzi, kogoś, kto mógł wyrządzić szkodę lub krzywdę. Warto więc przeanalizować, czy wokół nie ma osób, które są fałszywe lub dwulicowe, a ich zamiary są nieczyste. Przez nie można się bowiem wpędzić w tarapaty, z których trudno będzie się wyplątać.

Czyste majtki w senniku mogą wskazywać na udane życie seksualne. Do tego zapowiadają także brak problemów ze zdrowiem. Natomiast widzieć brudne majtki w senniku oznacza nie tylko perwersyjne fantazje, wybujałą wyobraźnię erotyczną czy nieczyste myśli. To także zwiastun nadchodzącej choroby, więc lepiej uważać na zdrowie i zrobić badania lekarskie. Z kolei nowe majtki, które się od kogoś otrzyma, oznaczają po prostu miły prezent. W najbliższym czasie można liczyć na jakąś niespodziankę. W innym znaczeniu można dopatrywać się w takim śnie także zaproszenia do flirtu.

Sen o majtkach w znaczeniu negatywnym

Widzieć siebie tylko w majtkach we śnie to zapowiedź żenującej sytuacji, w której można się znaleźć. Lepiej więc zachować ostrożność i mieć się na baczności, by w realnym życiu nie narazić się na śmieszność. W niezbyt dobrym świetle przedstawia się także sen o braku majtek. Jeśli osoba mająca tego rodzaju fantazję widzi siebie bez bielizny w miejscu publicznym, może to wskazywać na upokorzenie, zawstydzenie, a także wyjawienie pewnej dotychczas skrywanej tajemnicy. Może także odzwierciedlać pewne lęki i obawy, które nieustannie towarzyszą w życiu realnym, a także oznaczać brak pewności siebie. Podarte majtki z kolei symbolizować mogą biedę lub problemy finansowe albo odnosić się do sfery rodzinnej, wskazując na nieporozumienia z partnerem. To także zwiastun nieprzyjemnych wydarzeń, które mogą stać się czyimś udziałem. Niewygodne majtki we śnie mogą zaś wskazywać, że osoba je nosząca źle się czuje we własnym ciele. Być może ma szereg kompleksów lub chciałaby coś zmienić w wyglądzie.

Sennik: majtki kolorowe

Jak się okazuje, duże znaczenie w snach ma kolor majtek. W zależności od barwy jest zupełnie inne. Dla właściwej interpretacji snu jednak oprócz samego koloru należy jeszcze wziąć pod uwagę cały kontekst danej fantazji.

W sennikach majtki czerwone oznaczają często żądze, które mogą zgubić. Nie warto zatem się im poddawać na jawie, bo mogą w konsekwencji doprowadzić do nieszczęścia lub nawet krzywdy innych osób. Zaproszeniem do większej fantazji erotycznej w sennikach są zaś majki różowe oraz koronkowe. Mogą wskazywać, że bardziej kreatywne myślenie o seksie może popłacić, jeśli wprowadzi się je do sypialni. To zachęta do dodania nieco pikanterii w swojej alkowie.

Białe, czyste majtki z kolei mogą oznaczać udane życie seksualne. To także wróżba dobrego zdrowia. W senniku majtki damskie w kolorze czarnym zaś mogą oznaczać chęć osiągnięcia celu za wszelką cenę. To symbol nieczystej gry i postępowania wbrew pewnym zasadom. Niebieskie majtki to znak szacunku i miłości oraz szczęścia. Są także zapowiedzią spokojnego życia rodzinnego. Mając taki sen, nie ma zatem powodów do obaw, bo ich symbolika wskazuje wyłącznie na dobre rzeczy, które mogą się wydarzyć w życiu.

Na koniec warto dodać, że koronkowe majtki, niezależnie od koloru, wskazują na wygórowane pragnienia. Mogą one dotyczyć zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej. 

Planujesz ślub i zastanawiasz się, jak dobrać pod suknię odpowiednią bieliznę? Oto porady naszej stylistki.

"Bielizna pod ślubną sukienkę"

Zobacz także:

Idzie jesień, czas na płaszcz. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Radzi Malwina Wędzikowska 

Polski projektant doceniony w Nowym Jorku. Jego drewniane torebki to małe dzieła sztuki

Jedna sukienka na wiele okazji. Czy wypada pokazać się w tej samej kreacji kilka razy?

Co sądzisz o tym artykule?
81
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0