Horoskop

Sen o kwiatach - interpretacja według sennika

Horoskop

Aktualizacja:
Kwiaty

Zobaczenie kwitnących kwiatów we śnie wróży pomyślność i miłą niespodziankę w niedalekiej przyszłości. Nie zawsze jednak w marzeniach sennych rośliny prezentują się wyjątkowo pięknie. Do prawidłowej interpretacji snu o kwiatach potrzeba znacznie więcej szczegółów – sprawdź jakich.

Kwiaty w senniku można interpretować jako dobry znak na przyszłość, zapowiedź szczęścia oraz realizacji planów. Z drugiej strony jednak ich wygląd lub kolor może wskazywać na zbliżające się problemy, rozczarowanie oraz puste obietnice ze strony kogoś bliskiego. Sen o kwiatach należy zatem analizować, biorąc pod uwagę nie tylko samą obecność roślin, lecz także inne szczegółów, jakie pojawiły się w marzeniu sennym. Zobacz, na jakie detale warto zawracać uwagę i jak poprawnie odczytać ich znaczenie.

Sen o kwiatach – kolory kwiatów i ich symbolika

 • Białe kwiaty to według sennika oznaka niewinności i czystości. Jeśli śnią się kobietom, sugerują, że już niedługo pojawi się okazja do zawarcia małżeństwa.
 • Żółte kwiaty to w senniku zapowiedź kłopotów finansowych. Warto odłożyć trochę gotówki na czarną godzinę i uzbroić się w cierpliwość.
 • Fioletowe kwiaty symbolizują tęsknotę, nostalgiczny nastrój, refleksyjność.
 • Niebieskie kwiaty to zapowiedź ogromnego szczęścia lub długo wyczekiwanego gościa.
 • Czerwone kwiaty mogą symbolizować zarówno gorące uczucie, jak i problemy ze zdrowiem.

Kwiaty w senniku – jak wygląd roślin wpływa na interpretację?

Ogromny bukiet kwiatów widziany we śnie zapowiada nowe znajomości i przyjaźnie.

 • Pojedynczy kwiat to znak, że twoje myśli są ostatnio zajęte przez jednego tylko człowieka, jeden pomysł czy marzenie. Skupiasz się na konkretnej osobie lub przedmiocie, co na dłuższą metę może nie być dla ciebie korzystne.
 • Kwiaty doniczkowe według sennika są zapowiedzią odpoczynku, spokoju oraz harmonii. Jeśli widzisz kwiaty w doniczce w swoim domu we śnie, oznacza to, że już niedługo przyjdzie ci za nim tęsknić, być może podczas długiego wyjazdu.
 • Sztuczne kwiaty w sennikach zwiastują zastrzyk gotówki (prawdopodobnie związany z otrzymaniem spadku) oraz okazję do pogodzenia się ze swoim dawnym wrogiem.
 • Suche kwiaty to ostrzeżenie przed nadchodzącymi wydarzeniami. Prawdopodobnie już niedługo ktoś wyciągnie jakieś nieprzyjemne sprawy z przeszłości, z których będziesz się tłumaczyć.
 • Typowo dekoracyjne kwiaty ogrodowe we śnie to zapowiedź rozrywki i udanych zakupów.

Sennik: kwiaty – co robi osoba śniąca?

W interpretacji snu należy zwrócić uwagę także na czynności, jakie wykonuje osoba śniąca. Niezwykle istotne dla prawidłowego odczytania znaczenia jest sposób traktowania roślin. Intensywny zapach kwiatów podczas bezpośredniego kontaktu z nimi jest, według niektórych senników, zapowiedzią straty lub zguby.

 • Sadzenie kwiatów. Sen o wysiewaniu nasion oznacza, że już niedługo w twoim życiu nadarzy się okazja do udzielenia komuś cennej porady oraz bezpośredniej pomocy, której formę warto odpowiednio przemyśleć. Ta sytuacja korzystnie wpłynie na twoją reputację i pomoże wzmocnić twoją pewność siebie. Jeśli we śnie zdarzyło ci się sadzić kwiaty bezpośrednio do gruntu lub przesadzać zeszłoroczne sadzonki, to znak, że podjęte ostatnio działanie może okazać się opłakane w skutkach. Osoby w związkach małżeńskich powinny zwracać większą uwagę na swoje otoczenie i nie pozwolić się ponieść emocjom oraz chwilowym żądzom – prawdopodobnie ktoś będzie starał się uwieść ciebie lub twojego partnera.
 • Podlewanie kwiatów jest traktowane w senniku jako symbol pomyślności we wszystkich sprawach rodzinnych. Relacje rodzinne już niedługo będą wyjątkowo bliskie i serdeczne.
 • Patrzenie na kwiaty. Obserwowanie kwitnących kwiatów to zapowiedź niezapomnianych wrażeń i miłego spotkania. Jeśli kwiaty wypuszczają pąki na twoich oczach, oznacza to, że w najbliższych dniach czeka cię wiele dobrego. Dla zakochanych osób ogród z kwiatami jest symbolem ich miłości, a także zwiastunem długiego, szczęśliwego wspólnego życia. Zobaczenie kwiatów we własnym ogrodzie interpretowane jest jako możliwość szybkiego przezwyciężenia problemów.
 • Otrzymanie kwiatów jako prezent we śnie wróży nadchodzące rozstanie z osobą, która wręczyła ci bukiet. Bukiet róż jest z kolei dobrym znakiem dla samotnych osób, które od dłuższego czasu szukają swojej drugiej połówki.
 • Kupowanie kwiatów. W zależności od rodzaju kwiatów, senniki proponują dwie różne interpretacje snu. Zakup kwiatów doniczkowych to podświadomy sygnał, że poszukujesz w życiu stabilizacji, harmonii i spokoju, z kolei kupno kwiatów ciętych oznacza, że znajdziesz się w nietypowej sytuacji, która może mieć duży wpływ na twoją przyszłość.
 • Zrywanie kwiatów według senników jest oznaką zbliżającego się sukcesu, ale również szybko gasnącego zapału. Pamiętaj, żeby w razie niepowodzenia czy lenistwa nie poddawać się zbyt szybko i nie przejmować się chwilowymi trudnościami – ostatecznie czeka cię duże szczęście.

Co o tobie i twoim życiu mówi sen o pieniądzach?

Co oznacza w senniku księżyc w pełni i jak odczytywać taki sen?

Jaką wróżbą jest w senniku stół?

Jaką wróżbą według sennika są kamienie pojawiające się we śnie?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Tom Werner/Getty Images

Pozostałe wiadomości