Gwiazdy

20 lat temu debiutował zespół Sistars. Siostry Przybysz są dziś "na innych planetach"

Gwiazdy

Paulina i Natalia Przybysz szturmem zdobyły polską scenę muzyczną, wnosząc powiew alternatywnej świeżości. Choć trudno w to uwierzyć, od tego momentu mijają właśnie dwie dekady. Jak potoczyła się kariera jednych z najsłynniejszych sióstr polskiego show biznesu?

20 lat temu zadebiutował zespół Sistars

W 2001 roku teledysk siostry Przybysz wywołały niemałą sensację. Piosenka "Sutra" wdarła się na listy przebojów, a teledysk, którego akcja toczyła się w więzieniu, był odtrutką na cukierkowy pop lat 90. Publiczność z miejsca pokochała dwie niepokorne wokalistki, które z dnia na dzień zdobyły niewyobrażalną popularność.

Jak tylko zrobiłam maturę, to pamiętam, że podjechał bus i od razu pojechaliśmy do Opola. Tam była "Sutra" i od razu bardzo dużo się zmieniło, bo kiedyś Opole działo tak, że z dnia na dzień człowiek był gdzie indziej. I tak naprawdę, jak ten bus odebrał mnie po maturze, to dopiero po rozpadzie zespołu odwiózł mnie do domu

- powiedziała Paulina Przybysz.

Zespół został rozwiązany w 2006 roku, a wokalistki poszły we własne muzyczne strony. Dziś siostry prowadzą solowe kariery i choć wzajemnie sobie kibicują, to nie uczestniczą wzajemnie w powstawaniu swoich płyt.

Jest między nami taka tajemnica w procesie. Rzadko puszczamy sobie takie rzeczy, które nie są skończone. Księżyc i wszechświat tak nas kreuje, że zwykle jesteśmy gotowe jakoś koło jesieni, żeby wydać płytę i trzeba strategicznie myśleć, czy robimy to na raz

- zdradziła Paulina.

10 lat temu dziewczyny wraz z muzykami postanowiły reaktywować zespół, ostatecznie jednak doszły do wniosku, że wolą pracować osobno.

Była reaktywacja, dosyć krótka, po której doszliśmy do wniosku, że jednak jesteśmy naprawdę na innych planetach

- powróciła do przeszłości Natalia Przybysz.

Czym dziś zajmują się siostry Przybysz?

Dwadzieścia lat po powstaniu zespołu został ogłoszony konkurs na remix piosenki "Synu" pochodzącej z płyty "Siła sióstr". Spośród blisko stu nadesłanych utworów, jury wyróżniło trzech twórców: Marcina Zimmera, Moongoose'a i Bedeesema.

Bardzo ciekawe podejścia. Myślę, że w dzisiejszych czasach powracanie, reworkowanie i remiksowanie dawnych rzeczy jest mocnym pretekstem nie tylko do innego spojrzenia, ale też odkrycia, że te stare numery cały czas działają

- powiedziała Paulina Przybysz, odnosząc się do konkursu.

Natalia Przybysz wkrótce planuje ruszyć w trasę koncertową z nową płytą "Unplugged". Po opuszczeniu Sistars nagrała łącznie siedem albumów. Obecnie pracuje nad nowym krążkiem. Paulina natomiast wydała dwa albumy, będąc częścią formacji Rita Pax.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Gwiazdy bez matury. "Zdarza się jednak, że osoby ze świata rozrywki nie mają zbyt dużej wiedzy"

"Jak zrobić taką kreskę"? Ola Kwaśniewska dała fance "bezcenną" radę dotyczącą makijażu

Maryla Rodowicz pokazała zdjęcie mamy z 1940 roku. Fani o piosenkarce: "Wiadomo po kim taka piękna"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości