Gwiazdy

Salvador Sobral zaśpiewał po polsku piosenkę "Dwa serduszka"

Gwiazdy

Salvador Sobral to portugalski piosenkarz, którego Polacy pokochali za wykonanie piosenki „Dwa serduszka”. Z Salvadorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

Portugalczyk w piosence "Dwa serduszka"

Salvador za każdym razem, kiedy gra koncert w jakimś kraju, śpiewa piosenkę w lokalnym języku. W czasie koncertu w Krakowie, zaśpiewał „Dwa serduszka, cztery oczy”. Wokalistka przyznał, że początkowo nie znał tłumaczenia tytułu, do czasu, kiedy kolega mi to przetłumaczył.

Zwykle słucham piosenki w obcym języku i zapisuję ją na swój sposób. Jest to zapis fonetyczny.

Trudne chwile w życiu muzyka

Salvador w rozmowie z Gabi przyznał się do tego, że teraz utwór ma dla niego podwójne znaczenia. Artysta jest po transplantacji serca. Sobral spędził wiele miesięcy w szpitalu. W tym czasie sporządził listę rzeczy, które musi zrobić.

Nie spisałem jej, miałam to ułożone w głowie. Wiedziałem, że jak wyzdrowieję, chcę po prostu grać. Zawsze marzyłem, by grać na całym świecie. Chciałbym występować w Ameryce Południowej. To wciąż niespełnione marzenie.

-zaznaczył artysta.

***

Salvador Sobral jest zwycięzcą Eurowizji w 2017 roku. W 2009 roku brał również udział w portugalskim "Idolu", zajął tam siódme miejsce.

Zobacz też:

Gabrysia Kmon. Zdobyła serca widzów "Zimnej Wojny" i Pawła Pawlikowskiego.

Mazowsze - "Dwa serduszka, cztery oczy".

Gabi Drzewiecka i jej „Plan na dzień dobry”.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości