Gwiazdy

Phil Collins wyrusza w pożegnalną trasę z zespołem Genesis

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Hładki
Najnowsze wiadomości z życia gwiazd
Dzień Dobry TVNNajnowsze wiadomości z życia gwiazd

To będzie ostatnia trasa grupy Genesis. Wokalista wyznał, że z powodu poważnych problemów ze zdrowiem zmuszony jest zrezygnować z dalszego koncertowania i występów na żywo. Na co choruje muzyk?

Phil Collins żegna się z publicznością

Dwukrotnie przekładana trasa koncertowa "The Last Domino?" zespołu Genesis  - po Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych - będzie ich ostatnią. Phil Collins w jednym z wywiadów wyznał, że do podjęcia takiej decyzji zmusiły go problemy ze zdrowiem. - Wokalista miał poważny uraz kręgosłupa. Doszło do zerwania nerwów. Ciężko mu się chodzi. Zmuszony jest korzystać z laski lub wózka inwalidzkiego - mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Słynne trio pierwszy z serii pożegnalnych koncertów zagrało 20 września Birmingham. Grupa do końca października będzie występowała w Wielkiej Brytanii. W listopadzie wyruszy do Stanów Zjednoczonych, gdzie 13 grudnia w Pittsburghu ostatni raz zaprezentuje się na scenie.

Phil Collins i grupa Genesis

Phil Collins z grupą Genesis związany jest od 1970 roku. Początkowo grał na perkusji. Po odejściu wokalisty Petera Gabriela Collins zajął jego miejsce. Zmiana frontmana i stylu sprawiły, że zespół zyskał ogromną popularność. Mimo sukcesów w 1996 roku Phil Collins postanowił skupić się na karierze solowej i odszedł z zespołu. Jego miejsce zajął Ray Willson.

Grupa Genesis wydała piętnaście albumów. Ostania, "Calling All Stations", ukazała się w 1997 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości