Gwiazdy

Problemy zdrowotne legendy Black Sabbath. Ozzy Osbourne nieuleczalnie chory

Gwiazdy

Aktualizacja:

Gwiazda i ikona muzyki rockowej już od kilku lat boryka się z problemami zdrowotnymi. W ostatnim roku z tego powodu Ozzy Osbourne musiał odwołać kilka koncertów, a teraz przyznał, z jakim schorzeniem się zmaga. To choroba nieuleczalna.

Jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki ciężkiego rocka przez wiele lat swojej kariery walczyła z nałogami. Ozzy Osbourne przez lata przyjmował różnego rodzaju środku odurzające, miał problemy z narkotykami, a także alkoholem, co dziś ma ma swoje konsekwencje.

2019 ciężki dla Osbourne’a

Pod koniec minionego roku Ozzy skończył 71- lat. Rok 2019 nie był dla muzyka najlepszy, jak przyznał, był nawet jednym z najgorszych w jego życiu. Z powodu kiepskiego stanu zdrowia artysta musiał odwołać europejską część swojej trasy koncertowej. W mediach mówiono o infekcji, grypie, a także zapaleniu oskrzeli. Ostatni koncert Osbourne zagrał w Sylwestra 2018 roku, po którym doznał poważnego upadku, konieczna była operacja szyi. Na początku ubiegłego roku zdiagnozowano u niego również nieuleczalną chorobę.

Ozzy Osbourne cierpi na Parkinsona

Były frontman zespołu Black Sabbath był ostatnio gościem programu śniadaniowego „Good Morning America”, gdzie po raz pierwszy przyznał, że cierpi na chorobę Parkinsona. Media od dłuższego czasu informowały o agonalnym stanie artysty. Jego żona Sharon skomentowała to dosadnie:

To Parkin II, który jest formą Parkinsona. Jest tak wiele różnych typów tej choroby. Nie jest to wyrok śmierci, ale wpływa na pewne nerwy w ciele

Nigdy wcześniej muzyk nie wspominał o swojej chorobie, choć niektórzy się jej domyślali. Pierwsze objawy widoczne były podczas emisji serialu „Rodzina Osbourne’ów”, która miała miejsce już 20 lat temu. Zauważono, że ręce Ozzy'ego nieco się trzęsą. Teraz w końcu postanowił przerwać milczenie.

Zobacz także: Objawy choroby Parkinsona, leczenie, dieta i rehabilitacja

Nie jestem dobry w tajemnicach. Czuję się lepiej, teraz gdy przyznałem, że cierpię na formę choroby Parkinsona. Ostatni rok był dla nas ogromnym wyzwaniem. Miałem operację szyi, która pokiereszowała mi nerwy. Po operacji drętwieje mi ramię, moje nogi robią się zimne, to dziwne uczucie

Kontrowersyjne życie gwiazdora

Ozzy Osbourne karierę muzyczną rozpoczął w 1968 roku, kiedy wraz ze szkolnym kolegą założył zespół Black Sabbath. 2 lata później pojawił się debiutancki album brytyjskiej grupy. Oryginalny styl zespołu był inspiracją dla wielu naśladowców i stał się klasykiem brzmienia muzyki rockowej lat 70-tych. Kilka lat później Ozzy rozpoczął karierę solową.

Przez prawie 50 lat kariery muzycznej wzbudzał wokół siebie wiele kontrowersji i zapracował na opinię szaleńca. Zresztą, tytuł jednej z jego płyt brzmi „Dziennik szaleńca”. Rzucanie mięsem w stronę publiczności, ikoniczne już odgryzanie głowy nietoperza na scenie czy gołębia podczas spotkania z wytwórnią - to tylko niektóre z licznych występków, których dopuścił się w swojej karierze Książę Ciemności.

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości