Gwiazdy

Monika Mrozowska rozczarowana jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych świata. "Liczyłam chyba na coś więcej"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Monika Mrozowska

Monika Mrozowska wybrała się z rodziną do Barcelony, gdzie miała okazję zwiedzić jeden z najbardziej charakterystycznych budynków świata. Sagrada Familia, czyli słynna katedra zaprojektowana przez Antoniego Gaudíego, każdego roku przyciąga tłumy podróżnych i uznawana jest za jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych stolicy Katalonii. Jakie wrażenie zrobiła na aktorce i jej najbliższych?

Monika Mrozowska zwiedzała Barcelonę

Podróże to bez wątpienia jedna z największych pasji Moniki Mrozowskiej. Aktorka chętnie dzieli się z fanami wrażeniami z rodzinnych wypraw, a na jej instagramowym profilu nie brakuje zdjęć upamiętniających wizyty w odległych rejonach świata. Tym razem gwiazda wybrała się do stolicy Katalonii, gdzie miała okazję zwiedzić słynną bazylikę zaprojektowaną przez Antoniego Gaudíego.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Sagrada Familia. Była na liście zabytków do obejrzenia od 10 lat, gdy pierwszy raz przyleciałam do Barcelony. Wtedy się nie udało, więc bardzo chciałam ją zobaczyć teraz. Mega dużym ułatwieniem (poza kupowaniem biletów online) było oddzielne wejście z windą m.in. dla maluchów w wózkach - napisała młoda mama pod zdjęciem z rodzinnej podróży.

Monika Mrozowska o katedrze Sagrada Familia

Popularne atrakcje turystyczne przyciągają co prawda tłumy, ale ich zwiedzanie może okazać się źródłem zawodu. Najlepszym tego dowodem jest szczera opinia Moniki Mrozowskiej, która znalazła swoje miejsce w dalszej części instagramowego wpisu.

- Z zewnątrz na mnie Sagrada robiła piorunujące wrażenie, w środku… lekkie rozczarowanie. Byliśmy w pochmurny dzień, witraże zapewne nie "pokazały" swoich wszystkich możliwości, ale pomijając to, liczyłam chyba na coś więcej. Lucek zwiedzał bardzo dzielnie, bo całą wizytę w świątyni przespał. Ciekawa jestem, czy macie też podobne doświadczenia z miejscami, które bardzo chcieliście zobaczyć, a gdy już Wam się to udało, ogarniało Was lekkie rozczarowanie? Ja mam tak bardzo rzadko. Mimo to cieszę, się że odwiedziliśmy to miejsce i sama mogłam wyrobić sobie opinię na jego temat - napisała aktorka.

Wpis natychmiast zwrócił uwagę internautów. Wielu z nich przyznało, że słynna hiszpańska katedra rzeczywiście zachwyca efektowną elewacją , ale odkrywanie jej wnętrza może wywołać gorzkie uczucie rozczarowania.

- "Miałam podobne odczucia", "Lepiej nie nastawiać się ani pozytywnie, ani negatywnie. Bądźmy uważni, a wnioski same przyjdą", "Ja też byłam trochę rozczarowana, byłam ponad 10 lat temu, więc pewnie się pozmieniało. Wtedy akurat były rusztowania w środku", "Potwierdzam. Z zewnątrz robi ogromne wrażenie i wzbudza zachwyt, a w środku niestety ogromne rozczarowanie. My byliśmy w piękny letni słoneczny dzień. W niektórych miejscach słońce tak padało ze witraż wyglądał atrakcyjnie, ale nic nadzwyczajnego" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Ubranek/East News

Pozostałe wiadomości