Barcelona

  Barcelona

  Dzieci z Domu Dziecka nr 7 w Łodzi marzą, aby na rolkach przemierzyć ulice Barcelony. Skąd wziął się ten pomysł? Co dzieci chciałyby zobaczyć w stolicy Katalonii? Ile potrzebują pieniędzy na tę podróż? W Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych rolkarzy i ich wychowawców: Artura Bryńskiego i Wiolettę Kawczyńską.

  Po raz kolejny Europą wstrząsnęły zamachy. Tym razem terroryści zaatakowali w Hiszpanii. O tym, czy możemy czuć się bezpiecznie i jak reagować w chwili zagrożenia, rozmawialiśmy z prof. Danielem Boćkowskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa międzynarodowego.

  Nad naszą kuchnią zaświeciło dziś słońce za sprawą Adriany Marczewskiej, która z podróży do Barcelony przywiozła nie tylko słońce, ale także przepisy na hiszpańskie przysmaki. Skorzystajcie z przepisów i zobaczcie, jak przygotować: Pan Con Tomate, Pimientos de Padron oraz Gazpacho. Smacznego!

  Hiszpańskie przysłowie głosi, że "Katalończycy są Polakami Hiszpanii". Dlaczego? Natalia Kliszczyk, Polka pracująca w Barcelonie, twierdzi, że to miasto, z którego zawsze wyjeżdża się z poczuciem niedosytu. Razem ze swoim chłopakiem Adrianem Laiseca oprowadziła Dzień Dobry TVN po nieuczęszczanych przez turystów ulice Barcelony.

  Kiszka ziemniaczana to specjał z Podlasia, ale nasz smakosz Mikołaj Rey zrobił i podał ją po francusku. Niestety przygotowanie tego specjału zajmuje sporo czasu, ale warto dla smaku. Zobaczcie, jak faszeruje się kiszkę ziemniaczaną!

  Wszyscy, którzy widzieli film Woody'ego Allena „Vicky Cristina Barcelona” słyszeli także utwór „Barcelona”, wykonywany przez Giulia y los Tellarini. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Gulię Tellarini, którą zachwycił się słynny reżyser.