Gwiazdy

Świąteczne piosenki w aranżacji Marcina Wyrostka. "Dla mnie to jest przede wszystkim przypomnienie mojego taty"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Świąteczne miasteczko DDTVN. Odwiedzajcie nas! - występ akordeon

Świąteczne miasteczko Dzień Dobry TVN tym razem zawitało do Rybnika. Na miejscu nie zabrakło ciepłej herbaty, ciekawych gości i rozgrzewających występów. Na plenerowej scenie wystąpił jedyny w swoim rodzaju akordeonistka – Marcin Wyrostek.

Miasteczko Dzień Dobry TVN w Rybniku

Rybnik, wraz z sześcioma innymi polskimi miastami, znalazł się na tegorocznej świątecznej trasie Dzień Dobry TVN. W otoczeniu choinek, girland i lampek zarówno mieszkańcy, jak i widzowie mogli poczuć bożonarodzeniowy klimat. W miasteczku nie zabrakło rybnickich akcentów, a także wspaniałego występu Marcina Wyrostka. Artysta na akordeonie zagrał utwór zatytułowany "Gorę gwiazda".

- W czasie świąt, jak jestem w domu u teściów, u mamy, zawsze gram. Wychodzę z samochodu, zakładam akordeon i gram. Dla mnie to jest przede wszystkim przypomnienie mojego taty, tradycji naszej rodzinnej, zawsze głośno śpiewaliśmy - zdradził muzyk.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8
Świąteczne miasteczko DDTVN - Marcin Wyrostek
DD_20211218_Rybnik_Wyrostek_REP

Marcin Wyrostek – kariera

Marcin Wyrostek dał się poznać w 2009 roku za sprawą programu "Mam Talent!". Artysta wygrał drugą edycję, a następnie zaczął prężnie działać w branży muzycznej, Jeszcze w tym samym roku odbyła się premiera jego pierwszego albumu zatytułowanego "Magia Del Tango". 13 stycznia 2010 roku album uzyskał status złotej płyty, a 3 marca 2010 roku - status platynowej płyty.

W 2019 roku muzyk wydał także świąteczny krążek "Harmonia świąt", na którym znalazło się 15 polskich kolęd i pastorałek. Płyta to powrót do dziecięcych wspomnień. Czym jest dla artysty harmonia świąt?

- Spotkaniem z rodziną, tym wspólnym śpiewaniem, to jest takie łączące i otwierające każdego. Każdy członek rodziny ma u nas swoje zwrotki, które śpiewa - powiedział.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości