Mikołaj Krajewski o używkach, relacji z tatą i pomyśle na siebie. "To był problem z moją psychiką, sercem i emocjami"

Mikołaj Krajewski, Oskar Netkowski w rozmowie #BezCukru
#BEZCUKRU 27. Mikołaj Krajewski
#BEZCUKRU 27. Mikołaj Krajewski
#BezCukru 26. Ola Boczek o życiu z zespołem Tourette'a
#BezCukru 26. Ola Boczek o życiu z zespołem Tourette'a
#BezCukru 25. Michał Kwiatkowski
#BezCukru 25. Michał Kwiatkowski
#BezCukru Mikołaj Krawiecki
#BezCukru Mikołaj Krawiecki
#BezCukru 23. Alexis Saint Pete
#BezCukru 23. Alexis Saint Pete
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 9. Stysio
#BezCukru 9. Stysio
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 1. Łukasz Wala
#BezCukru 1. Łukasz Wala
Mikołaj Krajewski wraz z mamą, Katarzyną Nosowską od kilku tygodni pracują nad podcastem "Bliskoznaczni". Syn artystki zainteresował słuchaczy swoimi przemyśleniami, niekiedy dodając im otuchy w codziennych trudach. Reporter Oskar Netkowski w cyklu #BezCukru zapytał Mikiego o życiowe dylematy, w tym o karierę zawodową, czy zakończoną relację z używkami.

Mikołaj Krajewski o pracy z mamą, Katarzyną Nosowską

Mikołaj Krajewski i Katarzyna Nosowska podbijają platformy streamingowe, zaskarbiając sobie miejsce w czołówce, jeśli chodzi o liczbę słuchaczy podcastów. Projekt "Bliskoznaczni" szybko podbił serca wielbicieli. Ale ten duet już wcześniej dał poznać się jako mieszanka dobrych emocji.

- Występujemy już 5 lat razem. W pracy mama jest moją szefową, a w domu moją mamą. Udaje nam się symbiozę pracowniczo-rodzinną zachować. Jest też tak, że jeśli pracujesz ze swoją mamą, możesz liczyć na jakieś ulgi, ale z drugiej strony może pozwolić sobie na szczerszy komentarz w stosunku do ciebie, niż pracodawca. Mamy rodzaj relacji, który pozwala mi się nie czuć niezrozumianym. Jak smażyłem frytki to też miałem fajną szefową - opowiadał Mikołaj Krajewski.

- Czuję się skrępowany rozpoznawalnością. Nie pojawię się na ściankach. W agencji modelingowej, kiedy kazali mi iść po wybiegu, pytali, dlaczego dziwnie idę. Wydaje mi się, że na ściance też by tak było. Mam momenty, w których nie wiem, czy czuję się z tym wszystkim dobrze - dodał.

Mikołaj Krajewski o karierze zawodowej

Pieszczotliwie nazywany przez bliskich Miki, jest synem Katarzyny Nosowskiej, wokalistki i Adama Krajewskiego, perkusisty. Jak sam podkreśla, odkąd pamięta czuł presję pójścia w ślady utalentowanych rodziców. Kiedy zrozumiał, że nie musi spełniać oczekiwań obcych ludzi, zaczął stawiać na siebie.

- Smażyłem wcześniej frytki, a później pracowałem jako model. Przez doświadczenie występowania z mamą, odsunąłem się od sztuki. Przez całe moje życie ludzie mówili mi, że muszę robić muzykę, bo mam warunki. Przez jakiś czas ulegałem tej presji, pisałem teksty, nie podobało mi się to, co pisałem. Doszedłem do wniosku, że nie chcę tego robić, że czułem się zobowiązany to robić, a nie czułem się w tym dobrze. Nie operuję słowem tak jak moja mama - mówił Mikołaj.

Mikołaj Krajewski o używkach

Współautor podcastu "Bliskoznaczni" otwarcie opowiadał w jednym z odcinków o swojej relacji z używkami. W procesie pracy nad sobą zrozumiał, że nie jest to droga, którą chciałby podążać. Pozornie wyciszające wspomagacze, okazały się największą życiową zgubą. Dziś opowiadając swoją historię dodaje otuchy tym, którzy mierzą sięz podobnymi dylematami.

- To nie był problem z używkami. To nigdy nie jest moim zdaniem problem z używką. Nie jestem ekspertem, ale czasami jak się leczy osobę, to leczy się objaw, jakim jest uzależnienie, a nie przyczynę uzależnienia. Szukasz czegoś, co sprawi, że poczujesz się odcięty od czegoś. U mnie to było poczucie własnej wartości, trochę nerwica lękowa, poczucie winy z niewykorzystanym potencjałem. To był mój problem. Z moją psychiką, z moim sercem, emocjami - tłumaczył Mikołaj Krajewski.

- Nie od razu zacząłem korzystać z używek, nie od razu skończyłem. Problem zaczął się od jarania głupich papierosów. Nauczyłem się uciekania, zapałem stres szlugami. Później znalazłem sposób w alkoholu. Idąc od używki do używki, trwało to dłuższy czas. Kilka lat. Miałem duże szczęście. Dużo osób, żeby odbić się od uzależnienia, musi walnąć w dno. Ja miałem tego farta, że przez świadomość, bo u mnie w rodzinie był to temat, który się pojawił. Zacząłem zauważać to po moich ambicjach, p otym ile pieniędzy wydaje, jak traktuje osoby wokół siebie, jak podchodzę do obowiązków. To były malutkie sygnały, aż w końcu masz taki moment, że nie chcesz tak żyć. Nie miałem momentu walnięcia o glebę, ale miałem momenty powiązane z problemami zdrowotnymi, żeby nie robić tego - dodał.

Mikołaj Krajewski o relacji z tatą

Katarzyna Nosowska i Adam Krajewski nigdy nie zdradzili, co było powodem rozstania. Do dziś tata Mikołaja pozostaje w medialnym cieniu, nie znajdziemy go w social mediach, ani nie obejrzymy wywiadów z jego udziałem? Dlaczego? Do relacji z tatą odniósł się syn Adama Krajewskiego.

- Moja relacja z tatą jest bardzo dobra. To nie jest także przez rozstanie rodziców miałem jakikolwiek dystans. Mieszkałem z mamą, więc więcej czasu spędzałem z nią. Ale oni są nadal przyjaciółmi, rozstawali się też w dobrych relacjach. O moim tacie nie ma nic w mediach społecznościowych, bo to jego decyzja. chciałem wrzucić z nim coś na Instagram i nie czuł się z tym komfortowo - powiedział Miki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy