Nauczyciele i koledzy z klasy prawie doprowadzili go do samobójstwa. "Nigdy tego nie mówiłem"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
#BezCukru 9. Stysio o prześladowaniu w szkole
#BezCukru 9. Stysio o prześladowaniu w szkole
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 1. Łukasz Wala
#BezCukru 1. Łukasz Wala
Stysio to najpopularniejszy beauty boy w Polsce - jako pierwszy chłopak w branży wypuścił swoją kolekcję kolorowych kosmetyków. W jego makijażach mogliśmy podziwiać Young Leosię, Oliwkę Brazil, Lil Masti czy Mery Spolsky. Zanim jednak stał się ulubieńcem gwiazd, złamano mu psychikę. Polska szkoła nie była miejscem, w którym tolerowano jego ekspresję. Stysio w "#BezCukru z Oskarem Netkowskim" opowiedział o czasach prześladowania. - Nigdy nie mówiłem tego w wywiadzie, ale miałem problemy z samookaleczaniem się.

Kim jest Stysio?

Staś Wołosz znany jest szerzej jako Stysio. Od kilku lat dzieli się w sieci swoją twórczością. Artystyczne wizje przenosi nie tylko na skórę tworząc make up'y. Beauty boy ma na swoim koncie o wiele więcej przedsięwzięć. Jego wielką pasją jest muzyka. Niedawno wypuścił singiel "Stalker".

Jak zapowiada w rozmowie z Oskarem Netkowskim, pracuje nad kolejnymi utworami. W tegoroczne wakacje światło dzienne ujrzy jego nowy singiel, nagrany w duecie z dużą gwiazdą, której tożsamość póki co pozostaje zagadką. Ale to nie wszystko! - Obiecałem sobie też, że zagram w dobrym filmie. Nie po to tyle lat grałem w teatrze, żeby to zmarnować. Dlatego bardzo chcę wejść na scenę filmową - zapowiedział.

Stysio o prześladowaniu

Staś nie miał łatwego startu w życiu. Jego pasja tłamszona była pięściami kolegów ze szkoły. Oprawcy nie mieli litości. Co gorsza, nikt w szkole nie reagował, ani nie próbował stanąć w jego obronie. Nawet pracownicy szkoły.

- Wszystko zaczęło się w podstawówce. Nie było make up'u, ale miałem dłuższe włosy, inny styl ubierania się, słuchałem innej muzyki. Bardziej trzymałem się z dziewczynami niż facetami, którzy byli po prostu drecholami z osiedla. Uciekałem od tego towarzystwa, a jak się z nimi nie trzymasz, to jesteś gnębiony - powiedział twórca.

- Dodatkowo wyoutowałem się jako gej w 3 klasie gimnazjum. Było bardzo ciężko. Otoczenie zareagowało tragicznie. Ludzie mnie prześladowali, gnębili, grozili pobiciami, śledzili w drodze do domu, wydzwaniali. Takie rzeczy odbiły się na mojej psychice. Jak wracam do domu wieczorem, mam flashbacki z tych sytuacji... - dodał.

Zawiedli nauczyciele

Stysio zwierzył się, że nie uzyskał pomocy nawet od pedagogów. Nauczyciele nie zainteresowali się losem prześladowanego nastolatka.

- Chodziłem do homofobicznej szkoły. Był problem z obgadywaniem przez nauczycieli i rówieśników. 24/7 musiałem trzymać maskę i gardę. Musiałem potrafić się obronić. Zniechęciłem się do nauki i szkoły, bo nie chciałem tam przebywać - powiedział Staś Wołosz.

- Ludzie w szkołach nie pomagają osobom, które mają ciężej. Mają to gdzieś. To jest fakt. Żaden nauczyciel nigdy nie zareagował. To były szkoły sportowe. Nie było możliwości, żeby ktokolwiek coś zrozumiał. Podcinali mi nogi na WF, jak kopali piłkę to z całej siły, żebym w twarz dostał, wybili mi kilka razy palce. WF to nie był fajny sport, chociaż sam jestem sportowcem i kocham sport. To było wypuszczenie tych wszystkich szczekających psów z klatki - dodał.

Myśli samobójcze

Prześladowanie, gnębienie, przemoc, i traumy odcisnęły pewne piętno na psychice artysty. Stysio miał jednak wyjątkowo grubą skórę. Po latach z dystansem patrzy na trudne doświadczenia.

- Dziś czuję smutek, ale także dumę, że przetrwałem. Żeby to zrozumieć, trzeba być w tej skórze. Mnóstwo razy nachodziły mnie myśli samobójcze. Nachodziły mnie cały czas. Nigdy nie mówiłem tego w wywiadzie, ale miałem problemy z samookaleczaniem się, bo ludzie sprawili, że zacząłem siebie nienawidzić - opowiadał beauty boy.

- Miałem kompleksy, a dziś nie mam ich w ogóle. Trudno się tego wyuczyć. Słyszałem o sobie, że się puszczam, że jestem pedofilem, że jestem babą i udaję chłopaka albo odwrotnie, że powinienem chodzić w kieckach... Dla dzieciaka to jest za dużo. Pewnego razu rozkleiłem się na terapii, bo dowiedziałem się, że wyjątkowo dobrze sobie z tym poradziłem... Zachęcam do tego, żeby ludzie byli pod opieką - dodał.

Toksyczna mania męskości

Stysio zrewolucjonizował polski rynek makijażu. Dzięki niemu wiele osób nie tylko mogło zacząć postrzegać go jako sztukę, ale przede wszystkim nie utożsamiać make up'u płciowo.

- Nie ma dla mnie czegoś takiego jak pojęcie "męskości". Na co dzień chodzę w dresach i nigdy nie powiedziałbyś, że robię to, co robię. Poza tym człowiek to człowiek. Kropka. Po co kategoryzować? - mówił beauty boy.

- W pełni zrozumiany poczułem się, kiedy rok temu jako pierwszy facet i beauty boy w Polsce, wydałem swoją linię kosmetyków. Kiedy to trafiło do sprzedaży, dostałem większe zrozumienie od starszych ludzi. Ale i podejście rodziny się zmieniło, bo, co prawda zawsze to rozumieli, ale kiedy zobaczyli efekt pracy, wzięli to na poważnie. Ale jako pierwsza doceniła mnie mama. Na pewnym etapie mieliśmy już wspólne kosmetyki. Mam coś takiego, że jeśli komuś się coś nie podoba, to out. Jeśli ktoś nie jest w stanie mnie zaakceptować, to po co mi on w życiu? Z rodziny na szczęście nie musiałem rezygnować, ale z ludzi w życiu już tak - zwierzył się.

"Ludzie, którzy się ze mnie śmiali, dzisiaj donoszą mi pizzę do domu"

Stysio ciężko pracuje na swój sukces, dlatego ani śni być przesadnie skromnym. Dzisiaj już nie przejmuje się hejterami i oprawcami z przeszłości - jak sam podkreśla, wylądowali tam, gdzie było ich miejsce.

- Kiedy zacząłem działać artystycznie, zacząłem to wszystko przeradzać w piosenki - piszę nie tylko dla siebie, ale też innych artystów. Dodatkowo robiłem zdjęcia itd. Powtarzałem sobie zawsze, że to minie. Będąc tu gdzie jestem, a uważam, że zaszedłem daleko w tak młodym wieku, ci ludzie, którzy się ze mnie śmiali, dzisiaj donoszą mi pizzę do domu. Każdy wylądował, gdzie wylądował. Tak najwyraźniej miało być - podsumował beauty boy.

@stysio Halloweenowa przemiana na imprezę wraz z Young Leosią A wy za co się przebieracie? #halloweenlook #avatar #youngleosia ♬ Muawk -

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
Materiał promocyjny

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas