#BezCukru: Ola Żuraw została porzucona przez rodziców, którzy są Świadkami Jehowy. "Zalewałam się łzami"

#BezCukru 3. Ola Żuraw
Życie Oli Żuraw nie było usłane różami. Utrata kontaktu z rodzicami, którzy wyrzekli się jej w imię wiary, rozstanie z ojcem swojej córeczki i wiele innych zdarzeń doprowadziło ją do depresji. Dzisiaj 28-latka cieszy się własną rodziną. Z przeszłością pomogła jej uporać się terapia i specjaliści. Ze swoich przeżyć gwiazda zwierzyła się w cyklu "#BezCukru z Oskarem Netkowskim".

Ola Żuraw i Świadkowie Jehowy

Ola Żuraw zasłynęła udziałem w "Top Model". Gwiazda brała udział w 4. edycji programu - nie wygrała show, ale skradła serca widzów i zyskała ogromną popularność, co pozwoliło jej na rozwój kariery. Ola często otwiera się przed swoimi obserwatorami na trudne tematy. Ostatnio w przejmującym nagraniu na TikToku wyznała, że jej rodzice są Świadkami Jehowy. Z tego tytułu spotkało ją w życiu wiele bolesnych doświadczeń.

- Bałam się tego tematu, bo całe życie do momentu nastoletniego, byłam wykluczana z różnych środowisk przez to, że byłam z innej wiary. Spotkało mnie wiele przykrości, nie tylko ze strony rówieśników, ale także ze strony dorosłych, nauczycieli, rodziców rówieśników, ale i moich rodziców, którzy postanowili wychowywać nas w takiej "prawdzie". Jako osoba dorosła myślę, że nie zrobiłabym tego swojemu dziecku - powiedziała Żuraw.

- To, co łączy osoby, które wyszły z organizacji Świadków Jehowy, to fakt, że łączy się to z ogromnymi wyrzeczeniami, jeżeli cała rodzina była Świadkami Jehowy. Zwykle jest to wilczy bilet, czyli zakończenie relacji rodzinnych. Takie zasady - nie należy kontaktować się z osobami, które wychodzą z organizacji - dodała.

Przez wiele lat gwiazda mieszkała w małym mieście, gdzie rodzice jej rówieśników często zabraniali im zabaw z nią. Dopiero po latach zrozumiała, dlaczego tak się działo.

- Wybaczyłam rodzicom, ale to ma różne etapy i różnie można o tym mówić. Nie mam do nich żalu. Uwolniłam się od tego dzięki terapii. Nie myślę o tym negatywnie - na tamten moment uważali, że tak jest słusznie. Nie chcę mieć kontaktu z ojcem, ale to z innych względów. Z mamą też nie mam kontaktu. Wcześniej, kiedy chciałam, żeby rodzice mnie przytulili, zalewałam się łzami. Mam swoje dziecko, chciałabym, żeby miało dziadków - nie ma tej miłości i nigdy nie pozna. To trudne, ale cieszę się, że dzięki tym doświadczeniom mam szczęśliwą rodzinę - opowiadała Ola.

Ola Żuraw o dramacie własnej mamy

Jakiś czas temu, Ola Żuraw na fali wyroku Trybunału Konstytucyjnego i decyzji o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, zdecydowała się na bardzo dramatyczne wyznanie. Przyznała wówczas, że jest dzieckiem ofiary gwałtu - co ważne, jak sama podkreśla i dementuje, nie jest dzieckiem z gwałtu.

- To nie tak, że jestem dzieckiem z takiego przestępstwa. Moja mama doświadczyła takiej przemocy. Z uwagi na szacunek do niej nie powinnam rozwijać tego tematu - powiedziała Ola Żuraw.

Gwiazda wyznała również, że gdyby nie fakt, że aborcja była wówczas nielegalna to z pewnością nie byłoby jej na świecie.

- Moi rodzice mieli już dwójkę dzieci, nie byli pewni trzeciego, więc też usłyszałam kiedyś, że miało mnie na tym świecie nie być. Padły takie słowa z ich ust - ucięła.

Ola Żuraw o rozstaniu z ojcem dziecka

Pod koniec 2018 roku Ola Żuraw urodziła swoją córeczkę Apolonię. Szczęśliwa mama dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami na temat macierzyństwa oraz zdjęciami pociechy. Niestety, po jakimś czasie zmuszona była rozstać się z ojcem dziecka. Gotowość na taki krok zyskała dzięki pomocy psychologicznej, po którą sięgnęła.

- Będę mówiła tylko o sobie, bo nie chcę poruszać tematu ojca Apolonii, ze względu na moją córkę. Najważniejszym punktem tego, że moje życie wygląda jak wygląda i jestem szczęśliwa, było to, że poszłam na terapię. Po 7 miesiącach terapii zdecydowałam się na takie rozwiązanie i uważam, że to najlepsze co mogłam zrobić - zwierzyła się gwiazda.

Ola Żuraw choruje na depresję

Życiowe zakręty na pewnym etapie życia zaczęły przerastać Olę. Poczuła ciężar i wiedziała, że nie da rady udźwignąć go sama. Okazało się, że choruje na depresję.

- Miałam szansę skonfrontować wszystko z psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą. Poziom moich zaburzeń depresyjnych w różnych etapach mojego życia był przeróżny. Temat depresji też do mnie co jakiś czas wraca. Jest to wynikiem moich traumatycznych doświadczeń. Specjaliści uświadomili mi z czego to wszystko wynika i pozwoliło mi to zaakceptować, co się ze mną dzieje. Dowiedziałam się, że to nie moja wina i to nie ja doprowadziłam do takiego stanu rzeczy - tłumaczyła gwiazda.

Czy Ola Żuraw wróci do modelingu?

W 2018 roku, gdy na świecie pojawiła się córeczka Oli, postanowiła zawiesić karierę. Dzisiaj prowadzi świetnie prosperujące biznesy, które chętnie promuje w swoich mediach społecznościowych. Wielu jej fanów często dopytuje, czy planuje powrót do modelingu.

- Od początku powtarzałam, że moim marzeniem jest posiadanie rodziny, męża i szczęśliwego domu. Zobaczyłam, że w Polsce z moimi predyspozycjami i z tym, że w tamtym momencie nie było fajne, by modelka posiadała tatuaże... Moja agencja nie potrafiła mnie włączyć do pracy modelingowej. Castingi kończyły się tak, że nie dostawałam ani reklam, ani sesji zdjęciowych. Strasznie się podłamałam, bo rzuciłam wszystko i przyjechałam do Warszawy, żeby rozwijać tu karierę modelingową - mówiła Ola Żuraw.

- Ogromnie schudłam - do tej pory nie wiem jak. A i tak, kiedy przychodziłam do agencji, słyszałam: "jeszcze, jeszcze, jeszcze...". Dostałam przysłowiowego plaskacza i stwierdziłam, że muszę coś ogarnąć, bo nie mam na kogo liczyć, a musiałam utrzymać się w tym mieście. Poszłam do sprzątania, bo wiedziałam, że w modelingu nie zarobię. Cały czas myślałam o tym, że będę musiała wrócić do mojego miasta do pracy w solarium. To byłaby porażka, bo poświęciłam znajomych, jakąś relację i dom, w którym mieszkałam... - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online/#BezCukru

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
Materiał promocyjny

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas