Materiał promocyjny

Sportowe atrakcje Bieszczad. Co nas czeka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich?

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Bieszczadach
Rzuć wszystko i wyjedź na weekend w Bieszczady (napisy; plansza)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w bieszczadzkiej Wańkowej to doskonała okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji turystycznych. Reporter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak wybrał się w te malownicze okolice, by sprawdzić, co oferuje Ośrodek BIESZCZAD.ski. Czym są Dni Otwarte Funduszy Europejskich i dlaczego warto z nich skorzystać?

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Bieszczadach

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to szczególna okazja, celebrująca istnienie setek miejsc w całej Polsce, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich. To impreza, podczas której muzea, zamki, centra nauki i inne tego typu instytucje zapraszają do siebie turystów za darmo lub ze znaczącą zniżką. W ramach Dni Otwartych organizowane są warsztaty, pikniki, koncerty, zwiedzanie oraz gry i zabawy dla dzieci. Jednym z wielu miejsc biorących udział w wydarzeniu jest Ośrodek Bieszczad.ski w Wańkowej, który dzięki środkom unijnym niesamowicie się rozwinął. Reporter Dzień Dobry TVN wspominał, jak wyglądało rozwijanie infrastruktury w tej wsi jeszcze kilka lat temu.

- Pojawiają się pierwsze pieniądze z Unii Europejskiej, 10 milionów. Powstaje Ośrodek BIESZCZAD.ski i wyciąg narciarski, zaczynają przyjeżdżać ludzie. Potem pomysły sypią się jak z rękawa, bo jest tutaj najdłuższa w Polsce tyrolka. Prawie półtora kilometra, gdzie na linię z jednego szczytu na drugi można przejechać. Mało tego, jest też tu najdłuższa rynna, w której można zjeżdżać pontonami. Taki tor pontonowy, najdłuższy na świecie ma 400 metrów - relacjonował reporter.

Wspaniałe atrakcje Bieszczad

To właśnie dzięki Funduszom Europejskim mogły powstać tak wspaniałe miejsca jak Ośrodek BIESZCZAD.ski. Okoliczne atrakcje zwabiają nie tylko turystów, ale i dają prace mieszkańcom pobliskich miasteczek i wsi. Z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich ośrodek przygotował masę atrakcji m.in.: widokowy lot balonem, darmowe przejazdy kolejką linową, grill, koncerty, rowerowe show Krystiana Herby i spotkania ze sportowcami.

- Raz w roku jest taki Dzień Funduszy Europejskich, kiedy chwalimy się tym, co udało się zrobić za pieniądze z Unii Europejskiej. [...] Więc wejdźcie na stronę www.20lat.eu i będziecie wiedzieli gdzie, co, jaki koncert, jakie gwiazdy, gdzie grille, loty balonami, konkursy, a gdzie pikniki. Więc możecie sobie już teraz z nami zaplanować ten weekend - zachęcał Bartek Jędrzejak.

Każde miasteczko, które chciałoby odmienić coś w swojej okolicy, może skorzystać z Funduszy Europejskich. Wymagane jest jednak przedstawienie odpowiednich dokumentów związanych z potencjalnymi projektami. Bartek Jędrzejczak rozmawiał z Wiolettą Rejman z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, która zna temat Funduszy Europejskich niemal od podszewki.

- Ja zachęcam do kontaktu z nami. Mamy sieć punktów informacyjnych. Bardzo chętnie pomagamy w Urzędzie Marszałkowskim. Wszystkim, którzy mają pomysł, którzy chcą coś zrobić, żeby odmienić swoją miejscowość, tak jak właśnie tutaj, w Olszanicy, gdzie trzy lata temu jeszcze nic rzeczywiście nie było - przekonywała pani Wioletta Rejman.

Więcej informacji na temat Dni Otwartych Funduszy Europejskich można przeczytać tutaj: www.20lat.eu

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Źródło: mat. prasowe

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy