W Tatrach i Bieszczadach niedźwiedzie wciąż są bardzo aktywne. Większość z nich stara się jeszcze żerować, by zrobić zapasy na zimę, przez co stają na drodze grzybiarzom i turystom. Przyrodnik Tomasz Zając tłumaczy, jak się zachować podczas spotkania z drapieżnikiem.
Sebastian Wojdyło i Olo Piekarz to znajomi ze szkoły filmowej, którzy postanowili wydzierżawić Bacówkę pod Honem. Panowie niemal od pierwszego spojrzenia pokochali to miejsce do tego stopnia, że przez najbliższe 7 lat bieszczadzka chatka będzie ich domem. A na pytanie, czego im brakuje, jednoznacznie odpowiadają, że mają wszystko.
Bieszczady mają ogromną moc. Można tam zasmakować wspaniałych miodów spadziowych, spotkać niedźwiedzia, czy skorzystać z porad szeptuchy albo z leśnych kąpieli. W programie Dzień Dobry TVN odkrywaliśmy tę niezwykłą krainę.
Udaliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN do serca Gór Słonnych. Od 1999 roku mieści się tam park krajobrazowy. W hotelu w Arłamowie można uprawiać nawet 33 dyscypliny sportowe. Na miejscu są m.in. korty tenisowe oraz podgrzewany basen czynny cały rok.
Agnieszka Ostrowska-Błońska i Paweł Błoński obecnie mieszkają na Mazurach, ale jeszcze niedawno byli związani z Bieszczadami. Urzekły ich jeziora i w ciągu kilku dni podjęli decyzję, że przeprowadzają się na północ Polski. Jak zdradzili w materiale Dzień Dobry TVN, na miejscu dostrzegli pewien problem, z którym postanowili się zmierzyć.
Turyści spragnieni odpoczynku często zapominają się i czują jak u siebie w domu przebywając w hotelu czy pensjonacie. Niekiedy dopuszczają się tak absurdalnych czynów, że trudno w nie uwierzyć.
Czym są egzotycznie brzmiące fuczki i proziaki? To przysmaki kuchni bieszczadzkiej, z której przepisów na co dzień korzystają Paweł Czachur i Katarzyna Jakubowicz-Czachur.
Monika Patkowska jest bieszczadzką szeptuchą, która kończy specjalizację z psychologii klinicznej. Chce pomagać ludziom kompleksowo. - Bardzo rzeczowo do tego podchodzę - podkreśla.
Znajdująca się w Bieszczadach Połonina Caryńska położona jest 1297 m n.p.m. między Ustrzykami Dolnymi a Berehami, nazywanymi również Brzegami Górnymi. Na jej szczyty wiodą dwa główne szlaki. Jeden rozciąga się pomiędzy wymienionymi miejscowościami, a drugi prowadzi z Małej Rawki.
"Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady" – hasło to stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Któż nie miałby bowiem ochoty zostawić codziennej rutyny i udać się tam, gdzie zamiast ludzi i zgiełku jest górska przyroda. I to taka, która nie została jeszcze zadeptana przez miliony turystów? Właśnie takie – wciąż – są Bieszczady. Połoniny Caryńska i Wetlińska to ich symbole.
Zbliża się sezon wakacyjny, przed nami długi weekend czerwcowy. To doskonały czas, by wybrać się w polskie góry. Monika Stolarska i Paweł Gaik w studiu Dzień Dobry TVN podzielili się najlepszymi adresami na południu Polski.
To słynne hasło wciąż jest aktualne. Tylko jak wcielić ten plan w życie? Odpowiedź jest prosta - wsiądź do ulubionego środka komunikacji i eksploruj niezwykłe miejsca w Bieszczadach. Oto nasze propozycje, które reprezentują "bieszczadzki klimat".
Karolina Skuła jest położną i założycielką jedynej w okolicy szkoły rodzenia. Codziennie przemierza kilkadziesiąt kilometrów, by dotrzeć do swoich pacjentek. - Zimą nie jest łatwe przemieszczanie się po tych terenach. Miałam kilka takich sytuacji, że mąż czy teść musieli mnie ratować z zaspy - powiedziała.
W polskiej kuchni nie brakuje różnych potraw na bazie mąki. Co region, to inna wariacja na ten temat. Jedną z nich są podkarpackie placki o nazwie proziaki. Są pyszne i bardzo proste w przygotowaniu. Sprawdź przepis krok po kroku.
Rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady. Marysia i Dorian mieli spędzić tam tylko długi weekend, a zostali już na dobre. Zostawili całe dotychczasowe życie w Krakowie i kupili bieszczadzką zagrodę, w której przyjmują gości. Teraz ich codzienność wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.
Rozpoczynasz swoją przygodę z górami? A może wydaje Ci się, że wyjazd w góry z dzieckiem jest niemożliwy? Przedstawiamy wam łatwe szlaki z widokami zapierającymi dech w piersiach, które pokona zarówno młody piechur, jak i ten nieco starszy.
Wakacje w Polsce najczęściej spędzamy nad morzem. Jeśli jednak nie lubimy tłumów na plaży, możemy wybrać się w mniej uczęszczane, ale równie atrakcyjne regiony kraju. Nie są tak popularne jak wybrzeże Bałtyku i dzięki temu urlop spędzimy tam taniej, niż w znanych kurortach. Oto 4 miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.