Jak zdobyć darmowe bilety kolejowe? Trzeba wypełnić formularz

pociąg
Darmowe bilety kolejowe - jak złożyć zgłoszenie?
Źródło: AleksandarNakic/Getty Images
Wiosna to czas, kiedy coraz częściej myślimy o urlopie i planujemy letnie wyjazdy. Czy możliwe są bezpłatne wakacyjne podróże koleją po Europie? Okazuje się że tak. Umożliwia to program DiscoverEU. Żeby odebrać darmowe bilety, wystarczy wypełnić formularz. Sprawdź, kto i kiedy może z niego skorzystać.
Darmowe bilety kolejowe - dla kogo

Jak czytamy na tvn24.pl, ponad 35 tysięcy biletów na podróże pociągiem po Europie można zdobyć w ramach projektu DiscoverEU. Jest on skierowany do młodych Europejczyków, urodzonych od lipca 2005 r. do 30 czerwca 2006 r., czyli osób, które w najbliższe wakacje będą miały 18 lub 19 lat.

Dalsza część tekstu poniżej

Wsiąść do pociągu i to jakiego!
Źródło: Dzień Dobry Wakacje

Chodzi o mieszkańców UE i państw stowarzyszonych z programem Erasmus+, w tym Islandii, Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii i Turcji. Darmowe bilety będą mogli wykorzystać w ciągu 30 dni w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 września 2025 r.

DiscoverEU - co to za program?

DiscoverUE został uruchomiony przez Komisję Europejską w czerwcu 2018 r. Do tej pory zgłosiło się do niego ponad milion osób, a rozdano 284 tys. biletów.

Darmowe bilety kolejowe - jak się zgłosić

Żeby złożyć zgłoszenie, należy na stronie projektu DiscoverEU wypełnić quiz. Zawiera on 5 pytań i sprawdza ogólną wiedzę o UE. Trzeba też odpowiedzieć na jedno dodatkowe pytanie na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Komisja wybierze osoby, które odpowiedziały najlepiej, i to im zostaną przyznane bilety.

Nabór zgłoszeń trwa od 16 do 30 kwietnia 2024 r.

Więcej informacji na tvn24.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: tvn24.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: E+

podziel się:

Pozostałe wiadomości