Unia Europejska ma kolejny pomysł na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Papier toaletowy wytwarzany ze słomy to nowe i ekonomiczne rozwiązanie, które znalazło się na liście dofinansowań Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Produkt, którego używają niemal wszyscy na świecie, w wersji ekologicznej, ma zrewolucjonizować branżę produkującą ten środek higieniczny.
Pomysł polityków ma wypowiedzieć wojnę nadprodukcji oraz nadmiernej konsumpcji tekstyliów tworzonych w niegodziwych warunkach. Co tak naprawdę ulegnie zmianie?
Na terenie całej Unii Europejskiej weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie roamingu. Dzięki temu do końca 2023 roku możliwe będzie rozmawianie za granicą, tak samo, jak we własnym kraju. Co się zmienia?
Sankcje, które cały świat nakłada na Rosję za atak na Ukrainę nie podobają się rosyjskim politykom. Na wiele sposobów usiłują zatrzymać choć część zachodniego biznesu w kraju. Według najnowszych informacji pracują nad nowym prawem, które ma pozwolić Rosji przejąć kontrolę nad lokalnymi przedsiębiorstwami zagranicznych koncernów.
6 lipca w życie wchodzi unijne rozporządzenie, na mocy którego samochody będą musiały być wyposażone w dodatkowe systemy, jak ISA, czyli Inteligentnego Asystenta Prędkości. Ponadto, wprowadzona ma być czarna skrzynka. Jakie jeszcze zmiany czekają kierowców? Jakie wymogi będzie musiał spełniać samochód?
Coraz więcej światowych analityków podkreśla, że obecne napięcia spowodowane zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę wpływają na światowe rynki i gospodarkę. Czy grozi nam recesja? Czym jest stagflacja?
Coraz więcej europejskich państw rezygnuje z ograniczeń i restrykcji w związku z pandemią COVID-19. To nie oznacza, że liczba zachorowań drastycznie się zmniejszyła.
W poniedziałek 28 lutego media obiegła informacja, że prezydent Ukrainy podpisał wniosek o przyjęcie swojego kraju do Unii Europejskiej. Wcześniej tego dnia zwrócił się z apelem o natychmiastową akcesję państwa do wspólnoty na podstawie specjalnej procedury.
Naukowcy dowiedli, że nawet nieduże ilości alkoholu są rakotwórcze. W związku z nimi Unia Europejska chce wprowadzić znaki na etykietach alkoholu podobne, jakie znajdują się na papierosach. Pomysł spotkał się ze sprzeciwem.
Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w grudniu 2021 roku inflacja w Polsce w ujęciu rocznym przekroczyła 8 procent wobec 7,4 procent w listopadzie. Oznacza to, że ceny wzrosły o ok. 0,9 procent. Tylko w dwóch krajach należących do Unii Europejskiej inflacja była wyższa niż w Polsce.
Stany Zjednoczone, Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogóra oraz Macedonia Północna zniknęły z listy "bezpiecznych podróży". Oznacza to, że obywatele tych krajów, którzy zdecydują się odwiedzić państwa należące do Unii Europejskiej, będą podlegać ściślejszym kontrolom.
1 stycznia 2021 r. weszła w życie unijna dyrektywa "Single Use Plastics", zgodnie z którą do 3 lipca z rynku mają zniknąć produkty jednorazowe. Jakie przedmioty znalazły się na tej liście? Czym można zastąpić plastikowe kubeczki, talerzyki i sztućce?
Polska dołączyła do wąskiej grupy krajów Europy objętych zieloną strefą, według mapy Rady Europejskiej. Oznacza to poluzowanie obostrzeń i swobodniejszy przepływ ludzi w związku z pandemią COVID-19. Status danego kraju związany jest z poziomem zakażeń.
Coraz więcej osób jest już po jednej dawce szczepionki. W związku z nadchodzącymi wakacjami oraz sezonem urlopowym, warto zastanowić się nad tym, gdzie przyjąć kolejne szczepienie. Co w przypadku Polaków, którzy szczepili się za granicą? Czy mogą oni dokończyć cykl w Polsce? Na to pytanie odpowiedziała adwokat, Eliza Kuna.
Zielone certyfikaty to dokumenty, które ułatwią przemieszczanie się w Unii Europejskiej. Jak zapewnia rząd, Polska zostanie podłączona do systemu najpóźniej 25 czerwca. Jak będzie wyglądał zielony certyfikat? Czy będzie obowiązkowy?
Paszport szczepionkowy to temat, który rozgrzewa naszą wyobraźnię w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem urlopowym. Wielu z nas chce spędzić wakacje poza granicami kraju. Czy oprócz tradycyjnego paszportu będziemy potrzebować dokumentu zaświadczającego, że jesteśmy zaszczepieni? Prace nad nim prowadzi Komisja Europejska.