Gwiazdy

Małgosia Rozenek-Majdan o macierzyństwie i swojej książce. "Nasza ciąża jest dowodem na to, żeby się nie poddawać"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Małgosia Rozenek-Majdan i Radosław Majdan z niecierpliwością czekają na narodziny swojego pierwszego wspólnego dziecka. W maju premierę miała również książka Małgosi, pt. "Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady". Na temat publikacji i tego, czym dla autorki jest "świadome macierzyństwo", Rozenek-Majdan wypowiedziała się w wywiadzie live. Czy to ostatnia publiczna rozmowa Małgosi przed porodem?

Małgosia Rozenek-Majdan napisała książkę

Małgosia spodziewa się trzeciego dziecka. Jest już w 9 miesiącu ciąży, dlatego wraz z mężem, Radosławem, z niecierpliwością czekają na narodziny maluszka. W maju "na świat przyszło jeszcze jedno dziecko" Małgosi. Rozenek-Majdan wydała bowiem kolejną książkę. "Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady" to niezbędnik każdej rodzicielki, ale i kobiet, które do macierzyństwa dopiero się przygotowują. To kilkanaście wywiadów z ekspertami pogłębiających wiedzę na wiele ważnych tematów, jak choćby metoda in vitro. W związku z wydaniem książki, Małgosia udzieliła wywiadu live Justynie Dżbik-Kluge na Instagramie Wydawnictwa Prószyński. Wywiad rozpoczął się od pytania o świadome macierzyństwo według Małgosi.

Według mnie bycie świadomą mamą to nierezygnowanie z siebie

- powiedziała Rozenek-Majdan.

Gwiazda przyznała, że w taką pułapkę wpada wiele kobiet, szczególnie przy pierwszej ciąży. "Perfekcyjna Pani Domu" również złapała się na tym po narodzinach syna, Stasia.

Jeszcze z tą moją nutką perfekcjonizmu, chciałam być najlepszą mamą na świecie. Do tego stopnia, że po pół roku poczułam takie wyczerpanie, że się zastanawiałam, czy dam radę dalej, a dotarło do mnie, że to jeszcze całe życie przed nami, nie ma odpoczynku od tej roli

- wyznała Małgosia.

Dlatego Rozenek-Majdan stara się wspierać kobiety w tym, by dbały o siebie i swoje potrzeby także po urodzeniu dziecka. To przecież mamy potrzebują najwięcej energii - zarówno dla siebie, jak i dla swoich pociech.

W swoich wywiadach Małgosia bardzo dużo mówi także o roli taty.

Bardzo trudno jest przeżyć macierzyństwo samemu. Spotykam na swojej drodze wiele kobiet, które muszą być rodzicami w pojedynkę i bardzo je podziwiam

- przyznała Małgosia.

Doceniam, jak mężczyzna potrafi być wspierający

- dodała.

"Świadoma mama. Praktyczna wiedza i porady" - tylko dla kobiet, które zaszły w ciążę dzięki in vitro?

Małgosia ma już na swoim koncie książkę "In vitro. Rozmowy intymne", która stanowi zapis rozmów z ekspertami na temat in vitro. Dzięki tej metodzie właśnie Rozenek-Majdan już trzykrotnie zaszła w ciążę. Fanki Małgosi zastanawiały się więc, czy jej nowa publikacja przeznaczona jest wyłącznie dla przyszłych mam, które zaszły w ciążę dzięki in vitro?

To książka dla wszystkich mam. To, w jaki sposób zachodzimy w ciążę nie ma znaczenia dla tego, w jaki sposób później tę ciążę przeżywamy

- wyjaśniła Małgosia.

W swojej książce Małgorzta zadała najbardziej nurtujące ją pytania na temat ciąży 14 wybitnym ekspertom - profesorom, położnym, dietetykom i lekarzom. Jak stwierdziła, bardzo zależało jej, aby uniknąć wrażenia, że publikacja jest skupiona na niej i jej wiedzy.

Bardzo chciałam oddać głos ekspertom. Nie chciałam, żeby ktoś tej książce zarzucił, że ja, Małgosia Rozenek, postanowiłam powymądrzać się na temat ciąży. Ustawiłam się w pozycji pacjentki i zadawałam takie pytania, jakie zadawałam w gabinetach

- przyznała Rozenek-Majdan.

Dzięki ekspertom w książce możemy znaleźć najbardziej aktualne informacje na temat ciąży, i to z polskiego podwórka. Dzięki temu przyszłe mamy mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat dostępnych badań w naszym kraju, a także ich cen, bo te bywają zawrotne. Przy tym, jak zapewnia Małgosia, wiedza podana jest w przystępny sposób. Rozenek-Majdan miała na uwadze swoje czytelniczki i pytania, które masowo do niej spływały, gdy ogłosiła, że jest w kolejnej ciąży.

Swoją książką Małgosia daje również nadzieję kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę.

Nasza ciąża jest dowodem na to, żeby się nie poddawać

- powiedziała gwiazda. Przyznała także, że od września na nowo rusza jej Fundacja, w ramach której Małgosia chce wspierać pary borykające się z niepłodnością.

Cały wywiad z Rozenek-Majdan możecie zobaczyć poniżej. Być może to ostatni prawie-publiczny występ Małgosi przed porodem.

Zobacz także:

Radosław Majdan opublikował zdjęcie z kolegami i dodał wymowny wpis. Czy Małgorzata trafiła na porodówkę?

Jak skutecznie rzucić papierosy? Psychiatra: "Rycerze Jedi nie palą"

Joanna Jędrzejczyk buduje dom. „Uważam, że Polska jest tak wspaniałym krajem do życia i mieszkania”

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości