Gwiazdy

Rowerowa pasja Kuby Wesołowskiego. Aktor pokazał nam swoją ulubioną trasę. Bardzo malownicza

Gwiazdy

Sport w życiu Kuby Wesołowskiego zajmuje ważne miejsce. Najpierw zafascynowany był piłką nożną, potem bieganiem, a ostatnio jazda na rowerze zdobyła jego serce. Która trasa w Polsce szczególnie przypadła mu do gustu? O tym opowiedział podczas przejażdżki z naszą reporterką Agatą Zjawińską.

Kuba Wesołowski od lat deklaruje, że wolny czas lubi poświęcać na aktywność fizyczną, która nie tylko pozwala mu odpocząć od codziennych obowiązków, ale i sprawia, że przełamuje własne bariery. Ostatnio jego konikiem jest jazda na rowerze. A gdzie znajduje się jego ukochana trasa?

Trasy rowerowe Gdynia

Choć tras rowerowych w Polsce jest wiele, to tę w Trójmieście aktor szczególnie sobie upodobał.

- Tutaj spędzałem wszystkie swoje wakacje. Za dzieciaka przyjeżdżało się do dziadków. Oni tutaj byli usytuowani, więc ja te okolice, czy portu w Gdyni, czy okolice pięknego klifu w Orłowie, znam. W moim odczuciu to jedna z najpiękniejszych tras rowerowych czy biegowych – wyjawił aktor.

Mazury – raj dla rowerzystów?

Kuba Wesołowski został również ambasadorem kampanii "Czas na rower!". Nim przyjechał do Gdyni, wraz z firmą Kross odwiedził malownicze zakątki na Mazurach. Jak mu się podobało?

- Piękne okoliczności przyrody, piękne jeziora, piękne przestrzenie. O wiele mniej wymagające niż tutaj. To szczególnie dobre dla początkujących kolarzy. Natomiast ja kocham Trójmiasto, więc dla mnie nic piękniejszego niż te przestrzenie wynaleźć w Polsce nie można – tłumaczył w Dzień Dobry TVN. - Pokazujemy też, że tak jak zróżnicowana jest oferta Kross, tak samo i Polska. Możemy wybrać absolutnie wszystko. Pojechać na super wymagające trasy albo na chill out miejski - dodał.

Niedługo przed aktorem kolejne rowerowe wyzwanie. Będzie mierzył się z Mają Włoszczowską, która przygotowuje się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Dlatego Kuba Wesołowski testuje właśnie rower elektryczny, by nie bójmy się tego nazwać – mieć jakiekolwiek szanse z kolarką górską.

- On nie wykona roboty za ciebie, ale może ci pomóc. To jest rower, który daje ci więcej. Dojedzie dalej niż samochód i jest o wiele przyjemniejszy – podkreślił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Monika Brzeźna osiąga sukcesy kolarskie pod okiem siostry i wujka. "Nie było lekko"

Pogoda w środę: przelotne opady, na południu Polski nawet 19 stopni

Wkrótce będzie nawet 26 st. C. Co jeszcze czeka nas w pogodzie w tym tygodniu?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości