Newsy

Wkrótce będzie nawet 26 st. C. Co jeszcze czeka nas w pogodzie w tym tygodniu?

Pogoda bez mapy

x-news

Newsy

Wkrótce będzie nawet 26 st. C. Co jeszcze czeka nas w pogodzie w tym tygodniu?

Pogoda bez mapy

x-news

Prognoza pogody na ten tydzień jest bardziej optymistyczna. Nadchodząca noc powinna być ostatnią nocą z przymrozkami, natomiast w niedzielę termometry mogą pokazać nawet 26 st. C. Najbliższe dni będą jednak pochmurne i z opadami.

Prognoza pogody w poniedziałek

Jak informuje IMGW, w nadchodzącym tygodniu będzie przeważała pochmurna, okresami deszczowa pogoda, ale ma nie zabraknąć również momentów ze słońcem. W poniedziałek na północnym wschodzie i wysoko w górach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz krupy śnieżnej. Okresami - zwłaszcza na południu i nad morzem - będą pojawiały się przebłyski słońca. Po południu na zachodzie mogą rozwinąć się lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od 8 do 11 st. C. Chłodniej na Suwalszczyźnie i na Podhalu, tam ok. 5, 7 st. C. Wiatr początkowo w porywach do 60-70 km/h.

Nocą z poniedziałku na wtorek, na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich temperatura powietrza przy gruncie może spaść miejscami do -2 st. C, ale - jak wskazują synoptycy - to już ostatni zimowy epizod.

Prognoza pogody we wtorek

Wtorek - jak informuje IMGW - ma być wietrzny, miejscami deszczowy. Dodatkowo na zachodzie i w centrum możliwe burze. Najwięcej słońca na południu i południowym wschodzie, tam na ogół bez deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C nad morzem, ok. 13 st. C w centrum i na zachodzie do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w Sudetach do 110 km/h.

Prognoza pogody w środę

W środę ma być ponownie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie lokalnie burze. Temperatura od 10 st. C nad morzem, około 14 st. C w centrum do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h.

Pogoda w czwartek

W czwartek według prognoz Instytutu będzie nieco chłodniej i nadal pochmurno. Ponownie wystąpią przelotne opady deszczu niemal w całym kraju. - Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował siny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C nad morzem do 13 st. C na południu - czytamy w prognozie IMGW.

Prognoza pogody w piątek

W piątek prognozowane jest już ocieplenie, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 st. C, na północy termometry pokażą natomiast ok. 8 st. C. - Nadal miejscami przelotne opady deszczu a lokalnie niewykluczone burze - pisze IMGW.

Prognoza pogody w weekend

W sobotę temperatura na północy kraju wzrośnie do 12 st. C, jedynie nad morzem nadal będzie ok. 10 st. C. Bardzo ciepło - nawet 23 st. C będzie jednak na południu. W niedzielę w całym kraju temperatura będzie powyżej 20 st. C, przy czym na południu - jak wskazuje IMGW - może ona osiągnąć nawet 26 st. C. - Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze - informuje IMGW.

Zobacz wideo: Bóbr na spacerze w mieście. Prawdziwy window shopping?

>>> Zobacz także:

Potwierdzono obecność indyjskiego wariantu koronawirusa w Polsce. W Indiach rekord zgonów

Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą pomagać im w wynajęciu pracownika seksualnego. Tak orzekł sąd

GIS wycofuje z rynku kolejny produkt. Możliwa obecność szkła

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
101
21
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
03.05.2021
Karol
Upał?