Gwiazdy

#PosiłekDlaSeniora. Gwiazdy angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym

Gwiazdy

Aleksandra Domańska, Anna Skura i Krzysztof Jankes Jankowski. Na co dzień znani z telewizji i internetu, dziś bohaterzy. Pokazują, jak możemy pomóc osobom starszym lub ubogim i zaangażować się w akcję #PosiłekDlaSeniora.

#PosiłekDlaSeniora

Akcja, zainicjowana przez Grupę Warszawa, polega na dostarczeniu czterech, pełnowartościowych posiłków na cały dzień seniorom i osobom ubogim. Składają się one ze śniadania, zupy, obiadu oraz podwieczorku.

Wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach - wolontariusze mają na sobie maseczki oraz rękawiczki. Wszystkie posiłki są odpowiednio zabezpieczone i pozostawiane przed drzwiami, co nie oznacza, że seniorzy i wolontariusze nie miewają ze sobą kontaktu.

Te osoby też często potrzebują po prostu chwili spotkania, rozmowy

- przyznał Jankes.

Spotkania z seniorami są zazwyczaj miłe i pełne uśmiechu, ale zdarzają się też smutne momenty.

Jedną z pierwszych osób, które odwiedziłam podczas wręczania posiłków, była pani, która jak mnie zobaczyła to właściwie od razu zaczęła płakać. Zwierzać z tego, że bardzo się boi, że nie ma z kim porozmawiać, że właściwie nie wiadomo jak to się przenosi, więc ona nigdzie nie wychodzi

- dodała Ola Domańska.

Warto też dodać, że akcja jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Biorąc w nim udział można więc pomóc podwójnie.

Jak dołączyć i zaangażować się w akcję?

Osób, które potrzebują pomocy i "stoją w kolejce" jest znacznie więcej. Problem jest jednak z budżetem przeznaczonym na posiłki i dowóz. Każdy dzień dla jednej osoby potrzebującej to koszt 25 złotych.

Zamówienia przyjmowane są zawsze na jeden dzień przed ich realizacją do godziny 17:00.

Aby zaangażować się w akcję można wpłacić wybraną przez siebie kwotę na stronie zrzutka.pl lub dołączyć jako wolontariusz. Pamiętajcie, że okazane dobro do Was wróci.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości