Gwiazdy

#hot16challenge2. Polscy raperzy zebrali milion złotych na walkę z pandemią COVID-19 w Polsce

Gwiazdy

urbazon/Getty Images

Akcja #hot16challenge2 od kilku dni podbija internet. Polscy raperzy włączyli się w walkę z koronawirusem i z pomocą osób spoza hip-hopowego świata, stworzyli zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Inicjatywa zyskała taką popularność, że wystarczył tydzień, aby zebrać okrągły milion!

#hot16challenge2

Zasady akcji są bardzo proste. Wystarczy nagrać 16 wersów i nominować kolejne osoby, promując przy tym zbiórkę na walkę z wirusem. Do zabawy szybko włączyło się wielu, czołowych artystów związanych z hip-hopem: duet Taconafide, Zeus, Łona, Kękę, Bisz i Dwa Sławy. Ale to nie wszystko! Także osoby spoza tego środowiska zaczęły brać udział i podawać akcję dalej. W sieci możemy obejrzeć nagrania m.in. Dawida Podsiadło, Pawła Domagały, Margaret, Pauliny Przybysz i Igora Herbuta.

To wszystko sprawiło, że w ciągu siedmiu dni udało się zebrać milion złotych na wsparcie walki z panującą w Polsce pandemią.

Początki akcji

Hot16challenge to akcja, która sięga 2014 roku. Wszystko zaczęło się od rapera Solara, który zaproponował zabawę i nominował do akcji polskich artystów, którzy mieli 72 godziny na nagranie 16 wersów pod dowolny beat. Aby dokończyć zadanie, trzeba rzucić wyzwanie następnym osobom.

W tym roku Solar postanowił odnowić projekt, z tego względu do poprzedniej nazwy została dodana "2". Jednak druga edycja ma przede wszystkim na celu zebranie jak największych środków finansowych na wsparcie dla medyków.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości