Gwiazdy

Dawid Kwiatkowski o alkoholizmie.„Jestem dumny z mojej mamy, że pokazała Polakom przykład”

Gwiazdy

Kilka tygodni temu transmitowany był program „Starsza pani musi fiknąć”, którego bohaterami byli Dawid Kwiatkowski i jego mama. Podczas show poruszony został temat alkoholizmu, który pojawił się w rodzinie wokalisty. Mateusz Hładki zapytał wokalistę o szczegóły.

W programie „Starsza pani musi fiknąć” na światło dzienne wyszedł sekret rodziny Kwiatkowskich. Jak się okazało mama Dawida, pani Agnieszka, zmagała się z alkoholizmem. Czy ujawnienie sekretu było spontaniczną decyzją?

Sekret rodziny Kwiatkowskich

Przyznanie się do smutnej prawdy z przeszłości nie było spontaniczny działaniem. Zarówno Dawid, jak i jego mama długo ukrywali informację o chorobie, z jaką mierzy się pani Agnieszka. Po wspólnych debatach, oboje stwierdzili, że jest to czas, aby opowiedzieć o zmaganiach.

To była decyzja, którą podjąłem razem z mamą, wspólnie. Pytałem się jej, czy to już jest czas, kiedy o tym mówimy.

- wyznał Dawid.

Dlaczego rodzina wcześniej nie podjęła się rozmów o alkoholizmie? Jak stwierdził Dawid, unikał historii o tym, jak było źle. Nie chciał, aby ktoś zarzucił mu, że kariera, którą buduje, jest oparta na tragedii rodzinnej i wzbudzaniu współczucia. Dopiero gdy wokalista zajął pewne miejsce w show-biznesie, postanowił podzielić się historią rodziny.

Cel opowieści o chorobie

Dawid opowiedział o zmaganiach, po to, aby zmotywować społeczeństwo do działania. Choroba, jaką jest alkoholizm, dotyczy co trzeciej rodziny.

Ludzie nie wiedza, jak sobie z tym poradzić i nie widzą przykładu, że można z tego wyjść. Jestem dumny z mojej mamy, że pokazała Polakom przykład, a później oni do nas pisali. Dobrze, że o tym powiedzieliśmy.

– podsumował Dawid.

Zobacz także:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości