Gwiazdy

Anna Puślecka walczy z nowotworem, ale nie zamierza rezygnować ze szpilek i kobiecości!

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anna Puślecka, ekspert mody i dyrektor kreatywna KTW Fashion Week, kilka dni temu za pomocą mediów społecznościowych poinformowała swoich fanów o tym, że zachorowała na raka. Obecnie jest w trakcie chemioterapii, nie planuje jednak przerwać pracy zawodowej i rezygnować ze swojej kobiecości, a leczenie traktuje jak zadanie do wykonania. Diagnoza o nowotworze była dla niej zaskoczeniem, ponieważ regularnie się badała. Zaprosiliśmy Annę do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała o swojej chorobie i nastawieniu do niej.

Anna Puślecka - choroba nowotworowa

Anna Puślecka badała się bardzo regularnie, nawet częściej niż trzeba i odkąd pamięta, zawsze miała bardzo dobre wyniki. Jednak tuż przed końcem zeszłego roku wyczuła w zgięciu pachy guza wielkości połowy małej śliwki. W celu zdiagnozowania choroby przez kilka tygodni poddawano ją wielu badaniom. To był dla niej czas niepewności, strachu i łez. W końcu lekarze postawili ostateczną diagnozę - rak piersi - rozlany i przez to niewyczuwalny pod palcami.

>>> Zobacz także:

Początkowo o nowotworze wiedział tylko jej partner. Ania nie chciała natomiast wtajemniczać rodziny i znajomych, ponieważ z chorobą zamierzała walczyć bardzo dyskretnie. Po pewnym czasie uznała jednak, że tak się nie da.

Chodzę na pokazy mody, spotykam się z ludźmi i nie udałoby mi się ukryć choroby. Poza tym nie chciałam, żeby spekulowano na temat mojego stanu zdrowia i szeptano za moim plecami.

- przyznała.

O swojej chorobie postanowiła więc poinformować swoich fanów. Zrobiła to za pośrednictwem mediów społecznościowych. W poście napisała:

Zaczynam bieg po zwycięstwo, po złoto!!! Czyli fashion wkracza na korytarze Centrum Onkologii i na pewno nie będzie to miejsce w I rzędzie na pokazie... Pozwalam sobie na ten niewybredny żart, bo dotyczy on MNIE. Diagnozę już mam, zaczęłam leczenie. Ktoś zapyta: czy ONA się nie badała??? Odpowiem: owszem, badała się. Ale "franca" którą mam była niewykrywalna nawet przez badanie powszechnie uznawane za bardzo dokładne. Strach, miesiące diagnostyki, niepewność i morze wylanych łez. Ale teraz z tym wszystkim koniec, nie czas na łzy. Jest plan do wykonania, projekt pod hasłem "wyleczyć się i zapomnieć". Zdecydowałam się o tym wszystkim opowiedzieć @marcincejrowski w wywiadzie dla @onet_pl @plejadapl. I jeśli choć jedna osoba dzięki tej rozmowie pójdzie na badania to będzie to mój sukces! Marcin, dziękuję za mądre pytania i za wsparcie ❤ UWAGA! W kwestii charakteru i usposobienia nie zmienia się u mnie nic ;)

I rzeczywiście - jak napisała, tak zrobiła. Na chemioterapię chodzi ubrana elegancko, na wysokich obcasach i w pełnym makijażu, a okres leczenia traktuje jak zadanie do wykonania. Żołnierskim krokiem przemierza więc szpitalne korytarze, od gabinetu do gabinetu, od badania do badania, robi swoje i ucieka stamtąd ile sił w nogach. Nie wkręca się w szpitalną rzeczywistość, nie słucha korytarzowych rozmów i zwierzeń. Wierzy, że dzięki temu będzie cały pozytywnie nastawiona do walki z chorobą.

Podczas leczenia Anna nie zamierza też rezygnować z pracy, ponieważ czeka ją wiele zawodowych wyzwań, z których bardzo się cieszy.

Kim jest Anna Puślecka?

Anna Puślecka to ekspert mody, od 2017 roku dyrektor kreatywna & Media Relations największego wydarzenia mody w Polsce - KTW Fashion Week. Wiele lat pracowała w branży medialnej jako dziennikarka, autorka programów TV, producentka.

W 1996 roku zaczęła pracę w TVP; od 2004 do 2012 współpracowała z TVN. Od 17 lat zajmuje się tematyką lifestyle i mody. Prowadziła m.in. program o modzie Musisz to mieć w TVN Style. W latach 2009-2012 pracowała w Dzień dobry TVN, gdzie realizowała materiały z zakresu mody, przeprowadzała wywiady z ludźmi świata fashion (Franca Sozzani, Karl Lagerfeld, Barbara Hulanicki czy Giuseppe Zanotti) oraz prowadziła cykl "Moda Polska".

Od lipca 2012 do maja 2013 roku pełniła funkcję szefowej działu mody w ekskluzywnym magazynie internetowym VU MAG, gdzie stworzyła autorski dział mody od podstaw. W 2014 roku Anna Puślecka stworzyła także własny blog o modzie DYKF (Do You Know Fashion). Jako dziennikarka prasowa współpracowała m.in. z czołowymi polskimi pismami takimi jak: "Harper’s Bazaar", "Gala", "Glamour", "Viva! Moda" czy "Fashion Magazine".

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości