Gorące tematy

Pierwszy homoseksualny superbohater Marvela. "The Eternals" w gwiazdorskiej obsadzie. Kiedy premiera?

Gorące tematy

Aktualizacja:
x-news

Pierwszy w historii pocałunek dwóch herosów zobaczą widzowie w kinach jeszcze w tym roku. Wykonają go bohaterowie nowej superprodukcji Marvela - "The Eternals". Kto zagra główne role?

Zdjęcia do jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku - "The Eternals" - zostały zakończone. Superprodukcja Marvel Studio pochwalić się może gwiazdorską obsadą, choć to nie tylko z tego względu ma szansę przejść do historii kina. Po raz pierwszy na wielkim ekranie zobaczymy bowiem homoseksualnego superbohatera.

Przełomowa produkcja Marvela

Kevin Feige, prezes Marvel Studio zapowiadał wcześniej, że zamierza wprowadzić pewne zmiany. Jak przyznał, jedna z największych wytwórni chce podkreślić udział mniejszości rasowych, etnicznych i seksualnych. Dlatego właśnie w nowym filmie o superbohaterach „The Eternals” zobaczymy małżeństwo dwóch mężczyzn. Informację tę potwierdził aktor Haaz Sleiman. Jego filmowa postać żyje w związku z Phastosem, granym przez Briana Tyree Henry'ego. Para wychowuje syna.

Bardzo ważne dla mnie jest pokazanie, jak kochająca i piękna może być homoseksualna rodzina. Brian Tyree Henry to wspaniały aktor, który pięknie odegrał swoją rolę. W pewnym momencie widziałem w jego oczach dziecięcą naturę. To istotne, aby przypomniano światu, że wszystkie osoby homoseksualne były kiedyś dziećmi. Zapomina się o tym, bo zawsze opisuje się nas jako buntowników i w seksualny sposób – zapominamy o tej ludzkiej stronie

- powiedział aktor w jednym z wywiadów.

Haaz Sleiman wspominał również, jakie emocje panowały na planie podczas kręcenia pierwszego homoseksualnego pocałunku w filmach Marvela.

Absolutnie to piękny, bardzo poruszający pocałunek. Wszyscy płakaliśmy na planie

- zdradził Sleiman.

Ta historia to zdecydowanie największy dotychczas krok podjęty przez Marvela w stronę różnorodności. Zdjęcia do "The Eternals" niedawno dobiegły końca. Pierwszego zwiastuna filmu o superbohaterach fani mogą się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Kim są Eternale? Kiedy premiera nowego filmu Marvela?

"The Eternals" to nowy film Marvel Cinematic Universe. Po raz pierwszy od 2014 roku i premiery "Strażników Galaktyki" poznamy zupełnie nowych superbohaterów, którzy znacznie rozszerzają uniwersum. Mają oni posiadać moce potężniejsze od Avengersów. Tytułowi Eternale są stworzoną przez gigantów rasą nieśmiertelnych. Starożytni bohaterowie żyją na Ziemi od tysięcy lat, jednak dopiero po wydarzeniach z "Avengers: Koniec gry" tragedia zmusza ich do ujawnienia się i walki przeciwko wspólnemu wrogowi – Dewiantom.

"The Eternals" - obsada

Marvel w swoich kosmicznych produkcjach tradycyjnie stawia na gwiazdorską obsadę. W głównych bohaterów wcielą się:

 • Angelina Jolie - Thena zażarta wojowniczka,
 • Kit Harington - gwiazda Gry o Tron zagra bohaterskiego Czarnego Rycerza,
 • Salma Hayek - mądra przywódczyni Ajak,
 • Richard Madden - Ikaris, wszechmocny wojownik,
 • Gemma Chan - miłująca ludzkość Sersi,
 • Kumail Nanjiani - Kingo, kosmiczny mocarz,
 • Lauren Ridloff - superszybka Makkari,
 • Brian Tyree Henry - Phastos, inteligentny wynalazca,
 • Lia McHugh - wiecznie młoda Spirte,
 • Don Lee - potężny Gilgamesh,
 • Barry Keoghan - zdystansowany Druig.

Premiera nowej produkcji amerykańskiej wytwórni została zapowiedziana na 6 listopada 2020 roku. Wcześniej zobaczymy pierwszy z zaplanowanych na ten rok przez Marvel Studio film "Black Widow", którego bohaterką będzie jedna z założycielek Avengersów. Jego premiera odbędzie się 1 maja 2020 roku.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości