Aranżacje wnętrz

Jak samodzielnie zerwać tapetę? Krzysztof Miruć zna niezawodny sposób

Aranżacje wnętrz

Niektóre prace remontowe można wykonać zanim w mieszkaniu pojawią się eksperci. Do takich wstępnych czynności należy np. zrywanie tapet. Jak to zrobić, pokazuje Krzysztof Miruć z programu "Zgłoś remont".

Remont jako sposób na spędzanie czasu razem

Ekipa remontowa pojawiła się na budowie, teraz tylko trzeba wynieść meble, a następnie zabezpieczyć podłogi. – Pomyślałem, że fajną rzeczą będzie, jeśli wciągnę ich w ten remont. Muszę wymyślić, co moglibyśmy wspólnie zrobić. Z Lenką i Oliwią zerwać tę czerwona tapetę – zastanawiał się Krzysztof Miruć. I rzeczywiście, żeńska część rodziny chętnie podjęła wyzwanie.

– Zdzierało mi się tę tapetę bardzo przyjemnie, po prostu to było fajne zapewnia Lenka, która zapaliła się do remontowego wyzwania.

Wiele rzeczy może zbliżać członków rodziny do siebie, a w tym przypadku, na wspólne zrywanie tapety najbardziej cieszył się architekt. Okazało się jednak, że wytrwałość w pracy remontowej wykazała tylko Lenka. Reszta domowników szybko się poddała.

Jak samodzielne zedrzeć tapetę?

Zeskrobywanie tapety jest mozolnym zajęciem, ale architekt zna sposób, by osiągnąć doskonały efekt, nie wkładając w to zbyt wielkiego wysiłku.

Każda tapeta odejdzie od ściany, jeśli będzie namoczona, odpowiednio wilgotna. Wtedy nawet dziecko potrafi ją zerwać – zapewnia ekspert.

Co ważne, ściana pod tapetą nie jest zniszczona. Miejsca po zerwanej tapecie trzeba będzie zagruntować.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program

W programie "Zgłoś remont" architekt Krzysztof Miruć podejmuje naprawdę duże wyzwania, m.in. zamienia puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Krzysztof nie boi się remontów starych mieszkań. W jednym z odcinków na naszych oczach kawalerkę w kamienicy przeobraził w nowoczesne 3-pokojowe mieszkanie.

Projektant podejmuje się remontów pojedynczych pomieszczeń, jak salon, łazienka czy pokój nastolatki. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Zobacz wideo: Sztukateria – hit w aranżacji wnętrz

Zobacz także:

"Odpicowane mieszkanie", czyli dwupoziomowe lokum w stylu francuskim

Joanna Jabłczyńska sama wyremontowała mieszkanie. Tylko nam pokazała efekty

Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym? Oto propozycja Krzysztofa Mirucia

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości