Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie", czyli dwupoziomowe lokum w stylu francuskim 

Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie", czyli dwupoziomowe lokum w stylu francuskim 

Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Krakowa, by odkrywać kolejne piękne mieszkania naszych widzów. To, w którym zagościła, można by rzec, jest międzynarodowe. Kryje w sobie przedmioty przywiezione z różnych zakątków świata. Całkiem sporo tam również Francji. Nie bez powodu, Magda, jego właścicielka jest romanistką. 

"Odpicowane mieszkanie" w stylu francuskim

Magdalena Brhel to właścicielka prawie 60-metrowego mieszkania w jednej z krakowskich kamienic. Dziś urządzone już lokum ma swój charakter i klimat. Jednak pani domu przyznała, że po odebraniu kluczy od dewelopera bardzo długo myślała, jak zagospodarować dwa poziomy mieszkania.

Jak kupiłam mieszkanie w stanie deweloperskim, to przychodziłam po zakupie jakieś dwa i pół tygodnia i patrzyłam, jak pada światło, kiedy jest duże natężenie, kiedy mniejsze, jak podzielić strefy, kiedy ściany wyrzucić 

– przyznała.

Właścicielka konsekwentnie realizowała swoje pomysły. Obecnie w jej domu goszczą międzynarodowe rekwizyty, które dodają niebywałego stylu. Jak się okazuje, w salonie zapisana jest historia kredensu od rodziców, kaloryfera, który przyjechał z Włoch, dywanu, który był tkany w Iranie w latach 60. Punktem, który mocno rzuca się w oczy, jest tapeta wykorzystana w kilku pomieszczeniach. Pani Magda przyznała, że był to celowy zabieg, który miał na celu ujednolicić aranżację mieszkania.

- Bardzo lubię zbierać stare rzeczy, nadawać im drugie życie. Uwielbiam do tych starych rzeczy kolekcjonować ładne momenty. Schody to jest prawdziwa miłość. Zaczęło się od muzeum i pracowni witraży, gdzie mają takie schody. To jest bardzo francuskie. Zobaczyłam i się zakochałam - powiedziała Magdalena Brhel, właścicielka mieszkania.

Kuchnia i łazienka w dwupoziomowym mieszkaniu

W kuchni pierwszym elementem, jaki rzuca się w oczy, są kwiaty. Właścicielka dodała, że roślinność bardzo ją uspokaja. Istotnym dodatkiem są również lustra, jedno z nich przywiezione zostało z Francji, drugie z Prowansji. Uwagę zawracają także fronty w szafkach kuchennych. Jedne z nich są sztukateryjne, podczas gdy drugie są proste.

Łazienka jest to miejsce pełne relaksu i pozytywnej energii. Podobnie jak w kuchni gości tam wiele kwiatów, jeden z nich jest umieszczony tuż nad prysznicem. Ponadto za wanną właścicielka postawiła dwa kolorowe obrazy, które nadają wnętrzu charakteru. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Odpicowane mieszkanie". Tu poczujemy się jak w pracowni artystycznej. "Ładne przedmioty są dla mnie ważne"

"Odpicowane mieszkanie". Wnętrza domu niczym u Carringtonów: "Czujemy się tu swojsko"

"Odpicowane mieszkanie". Poznajcie dom pod Łodzią, który klimatem przenosi nas na angielską wieś

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
87
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0