Aranżacje wnętrz

Picasso w kuchni i żuki w sypialni, czyli "odpicowane mieszkanie", które ciągle się zmienia

Aranżacje wnętrz

Picasso w kuchni i żuki w sypialni, czyli "odpicowane mieszkanie", które ciągle się zmienia

Agnieszka i Maciej z Tarnowa mówią o sobie, że są "typową polską rodziną" - żona wymyśla, a mąż wykonuje. Ich mieszkanie odbiega jednak od standardów. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nie ma w nim miejsca na nudę. 

Katarzyna Jaroszyńska w ramach cyklu "odpicowane mieszanie" odwiedziła Tarnów. Tam podziwiała kolorowe mieszkanie, którego właściciela nie boją się odważnych eksperymentów wnętrzarskich.

Odpicowane mieszkanie Agnieszki i Macieja Sieroniów

Lokum ma 60 metrów kwadratowych. Właściciele zaprosili nasze kamery do kuchni, salonu oraz sypialni. Od razu po przekroczeniu progu w oczy rzucają się wzory i kolory. Na ścianie wiszą stylowe plakaty, a także ozdoby ręcznie wykonywane przez Agnieszkę. Małżonkowie regularnie odświeżają cztery kąty.

- W zasadzie wszystkie meble, które tutaj są, nie są już w oryginale - opowiada właścicielka mieszkania. 

- To nie jest tak, że coś się często zmienia, tu cały czas coś się zmienia - dodaje jej mąż.

Agnieszka wyniosła pasję do wnętrz z rodzinnego domu. Jej tata jest stolarzem, natomiast mama specjalizowała się w przemalowywaniu mebli czy lodówek.

Zmiana goni zmianę

Kuchnia jest niewielka, ale i tu widać kreatywność państwa Sieroniów. Kupione w sieciówce meble zostały odmalowane, a na ścianie zawisły ręcznie robione szafki ze sklejki. Ich prosty design przełamują czarne uchwyty w kształcie krzyży. Na uwagę zasługuje również zmywarka oklejona plakatem, który przypomina twórczość Picassa.

- Chciałam, żeby troszeczkę wpasowała się w meble - tłumaczy Agnieszka.

Sypialnia jest nieco bardziej stonowana. Tam również nie brakuje jednak oryginalnych elementów. Dla przykładu, na ścianie znalazła się mała galeria plakatów przedstawiających insekty. Kolorowe poduszki kontrastują z szarym łóżkiem, które jeszcze kilka miesięcy temu było czerwone. Gospodyni przemalowała je, ponieważ czuła przesyt ciepłych barw. Jak zapowiada, to nie koniec rewolucji w mieszkaniu.

- Cały czas zmieniają się nasze potrzeby, dzieci rosną, więc wszystko cały czas ewoluuje. Zmieniają się też nasze gusta. To jest takie ciągłe udoskonalanie - podsumowuje.

Jak dodać kolory do wnętrza

Ty też możesz stworzyć barwny świat w swoich czterech ścianach. Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz podpowiada, jak to zrobić.

- Przede wszystkim możemy pomalować ścianę. Niekoniecznie wszystkie pomieszczenie, ale na przykład jedno lub jedną ścianę w holu - radzi specjalistka.

Sposobów jest mnóstwo. Dowiecie się o nich oglądając materiał wideo.

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0