Dom

Jak przygotować się do remontu? "Trzeba znaleźć taką firmę, która wykończy nam mieszkanie, ale nas nie wykończy"

Dom

Jak przygotować się do remontu? "Trzeba znaleźć taką firmę, która wykończy nam mieszkanie, ale nas nie wykończy"

W szczytowym momencie pandemii remonty stały się wyjątkowo popularne. Ludzie spędzają więcej czasu w domach i cały czas chcą coś w nich zmieniać. Niejednokrotnie jednak ich oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością i pracą robotników. Jak tego uniknąć? Nieocenionych porad udzielił Wiesiek Skiba, "złota rączka". 

Pandemia czasem remontów

W czasie trwającej pandemii wielu Polaków wzięło się za przerabianie wnętrz swoich domów oraz remonty mieszkań. Z czego to wynika?

- Wszyscy siedzieli w domach, włączali sobie różnego rodzaju filmiki w Internecie no i oglądali. "Co ci fachowcy nam pokazują? My też to zrobimy u siebie" - opowiadał w Dzień Dobry TVN Wiesiek Skiba, "złota rączka".

Jednak niektórym nie wszystko wychodziło po myśli i zmuszeni byli dzwonić po specjalistów, którzy naprawiali wyrządzone szkody. Coraz mniej mężczyzn potrafi bowiem w swoich domach wykonać typowo remontowe prace.

- Ci faceci teraz zarabiają pieniądze, żeby panie miały na te "złote rączki" - mówił ekspert.

Jak przygotować się do remontu?

W naszym programie specjalista radził, by najlepiej znaleźć odpowiednią firmą, bądź eksperta, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Nie działać w ciemno i na własną rękę.

Podstawa to jest odpowiednia firma wykończeniowa. Bo to trzeba znaleźć taką firmę, która po prostu wykończy nam mieszkanie, ale nas nie wykończy. (...) Zazwyczaj poczta pantoflowa działa tutaj najlepiej. (...) Jak już mamy firmę, to z tymi pracownikami rozmawiajmy jak z ludźmi - nie traktujmy ich jak typowych budowlańców - radził Wiesiek Skiba.

Nie należy również na wszystkim oszczędzać. Warto wcześniej uzgodnić z wykonawcą, na co warto wydać więcej, a na co można mniej. Co ciekawe - coraz częściej takimi rozmowami zajmują się kobiety.

- Kobiety po prostu oglądają te wszystkie programy w telewizji i one chcą mieć coś ładnego w tej chwili. Już mamy na tyle bogaty naród, że po prostu chcemy mieć coś fajnego. Nie tylko to, co mamy w sklepie, ale zupełnie coś innego. I te kobiety mają taki zmysł. A współpraca wykonawcy z kobietą jest idealna. (...) Jest tak, że łatwiej się dogadać z kobietą. Facet jest po prostu toporny - opowiadał "złota rączka".

Wiesiek Skiba zauważył także, że czasem nie trzeba się nastawiać na wielki remont, lecz można znaleźć tańsze, a popularne rozwiązania. Przykładem są np. futryny montowane na ościeżnice w blokach z wielkiej płyty, panele winylowe zakładane na podłogę czy farba do płytek, za pomocą której w szybki sposób można odmienić wygląd kuchni czy łazienki.

Czego nie mówią nam wykonawcy?

Wiele osób jednak z remontami czy budową zmaga się przez naprawdę długi czas. Do tej grupy należy Michał Machura, który od lat próbuje wykończyć swój dom. Trafił już na wiele fatalnych ekip budowlanych, w związku z czym postanowił w Internecie rzetelnie punktować wykonawców z ich niedociągnięć  - założył fanpage "Budowa domu - czego nie mówią nam wykonawcy" i pomaga ludziom, którzy są w podobnej sytuacji.

Czego nie mówią nam wykonawcy? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Tomasz Brzoza
Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0