budowa

  budowa

  Na rynku budowlanym od pewnego czasu obserwuje się stały wzrost cen. Eksperci wyliczają, że budowa średniej wielkości domu i jego wykończenie to kwota zwiększona o ok. 30 tys. zł w stosunku do roku 2019. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli złota rączka, Wiesiek Skiba oraz architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  Anna Dereszowska ma teraz wyjątkowo dobry czas. Gwiazda i jej narzeczony postanowili zaryzykować i otwierają na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie w nowym programie TVN Style "Budując marzenia" prześledzą każdy etap inwestycji, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. Aktorka pokazała właśnie, na jakim etapie są prace.

  Justyna Puchałka długo szukała dla siebie miejsca. Choć ukończyła anglistykę próbowała swoim sił w pracy biurowej, w sklepie za kasą, dawała także korepetycje. W końcu zdecydowała się zostać budowlańcem. Jak panie radzą sobie w męskim święcie? Kto jest lepszym fachowcem - kobieta czy mężczyzna? O tym wszystkim rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ewą Paszkowską oraz Magdaleną Rzepką, które także działają w branży budowlanej.

  Mieszkańcy warszawskiej Saskiej Kępy protestują przeciwko budowie bloku, który stanie 4 metry od nich. Dotychczas pod blokiem, na zielonym skwerze kwitło życie sąsiedzkie. Obecnie trwają tam prace budowlane. Ciasnemu budownictwu służy zmiana przepisów. Od tego roku budynki może dzielić odległość wynosząca zaledwie 4 m. Można bez przeszkód zajrzeć sąsiadowi do okna. Szanse na przerwanie prac na Saskiej Kępie są już znikome. Dlaczego przepisy pozwalają na to, by deweloperzy budowali mieszkania "okno w okno"? Czy można odwrócić ten trend?

  Walka o główną nagrodę w programie Dom Marzeń trwa. Na jakim etapie jest budowa? Z architektem Hernanem Gomezem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Zapytała go również o nowinki w branży budowlanej.

  Kartka przyjmie wszystko. Szczególnie ta, na której architekt tworzy projekt naszego domu. Skąd biorą się absurdy i fuszerki budowlane? W Dzień Dobry TVN krytyk architektury Jakub Głaz i "Złota Rączka" Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba powiedzieli o najbardziej kuriozalnych projektach i budynkach, które zdarzyło i m się widzieć w swoich karierach. Jak to możliwe, że powstały?

  Marcin Tyszka ostatnio zamienił aparat fotograficzny na łopatę ;-) Skończył 40 lat i postanowił sobie sprawić prezent w postaci... domu. Agnieszce Jastrzębskiej zdradził, że ma bardzo zaradnego kierownika budowy, który od czasu do czasy bywa też jego ogrodnikiem. Jak będzie wyglądało jego nowe mieszkanie? Zobaczcie!

  Na co trzeba zwrócić uwagę projektując "zielony dach", o czym musimy koniecznie pamiętać, by taki strop wytrzymał zmienne warunki atmosferyczne i, żeby woda nie kapała nam na głowę? Zobaczcie!