budowa domu

  budowa domu

  Wydawać by się mogło, iż czasy pandemii znacząco wpłyną na osłabienie sektora budowlanego. Kto bowiem decyduje się na remont mieszkania, gdy tak niepewne jest jutro? Kto kupuje mieszkanie lub buduje dom, gdy nie wiadomo, co przyniosą najbliższe miesiące? Okazuje się jednak, że w sektorze tym niewiele się zmieniło, a co więcej, sklepy budowlane odwiedzane są przez ogromne rzesze klientów, sklepy online osiągają największe wyniki sprzedaży, a rynek nieruchomości jest w ogromny rozkwicie.

  Zaskakujący pomysł przedstawił deweloper odpowiedzialny za osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach. Jak się okazuje, zamieszkać tam będą mogli tylko wybrańcy. Powstające osiedle ma być przeznaczone dla osób, które chcą "budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga". Firma nie podała jednak sposobu, w jaki będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.

  W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.

  Kolejną, styczniową Pozytywkę Dzień Dobry TVN otrzymują siostry Dominikanki, prowadzące w Broniszewicach dom, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu niepełnosprawnych chłopców. Dzięki zabawnemu filmikowi, na Dzień Pingwina który siostry zamieściły w Internecie udało im się zabrać aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu. To wyróżnienie, zdaniem Marcina Prokopa i Doroty Wellman, należy im się bardziej niż innym, bo są aniołami dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominikanki: siostrę Tymoteuszę, administratorkę domu chłopców, siostrę Elizę, pomysłodawczynię filmiku na Dzień Pingwina i siostrę i siostrę Reginę, dyrektorkę domu chłopców w Broniszewicach. Siostry opowiedziały o domu, który budują dla swoich podopiecznych. Zdradziły też, że to ich pierwsze wyróżnienie. - Bardzo się cieszymy, że je otrzymałyśmy. To jest dla nas ogromne wyróżnienie - mówiły w Dzień Dobry TVN.

  W którym kierunku powinny otwierać się drzwi? Co powinno się znaleźć w garażu? Ile razy trzeba pomalować ścianę? I jaką rolę ma kierownik budowy? Dom Marzeń już prawie ukończony!

  Po aranżacji japońskiego ogrodu uczestnicy programu Dom Marzeń zajęli się łazienką. Musieli m.in. położyć płytki i pomalować ściany. Jak im poszło?

  Przez kilkanaście tygodni dziesięć par budowało pod Warszawą swój wymarzony dom. O tym, która z par przejdzie do następnego odcinka decydowali sami uczestnicy. Przed nami finałowy odcinek programu "Dom Marzeń". Która para wygra ten program - Marzena i Richard Mitan-Abel czy może Patrycja Parzych i Robert Grabowski? Finalistów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje, razem z prowadzącą program Ulą Chincz. Za kogo trzymacie kciuki?

  Według technologii opracowanej w Zduńskiej Woli zostało wybudowanych wiele domów na całym świecie. Nawet król Maroko skorzystał z niej podczas budowy swojego pałacu. Zobaczcie, kto stworzył tę technologię i na czym polega jej innowacyjność.

  Rafał Moszczyński postanowił zbudować dom z gliny i ze słomy w centrum miasta. To pierwsza tego typu budowla w Polsce. Gdzie Rafał poznał taką technologię? Na jakie trudności natrafił podczas budowy? I czy jest to tania inwestycja?