Nasi bohaterowie czują się oszukani przez przedsiębiorców z Iławy, którzy wzięli zaliczkę na budowę ich wymarzonych domów, a potem zniknęli. Pozostał tylko stres, zwątpienie i poczucie krzywdy. Więcej w materiale programu Uwaga! TVN.
Strefy przemarzania gruntu sugerują, na jakiej głębokości powinny zostać postawione fundamenty domu, a także wybudowane sieci kanalizacyjne oraz wodne. W różnych regionach Polski głębokości różnią się od siebie, dlatego tak ważne jest ich uwzględnienie przy stawianiu nowych murowanych konstrukcji. Czy tej zasady zawsze należy się trzymać? Ile jest stref przemarzania gruntu w Polsce i jaka jest odgórnie ustalona norma?
Budownictwo pasywne wymaga fachowej wiedzy i znajomości norm budowlanych. Jest to nowoczesny sposób budowy obiektów, które do ogrzania wykorzystują energię pasywną. Na czym polega budownictwo pasywne i z czego zbudować taki dom?
Wybór materiału odpowiedniego do zadaszenia domu warto dobrze przemyśleć. Pokrycia dachowe należy wybierać pod kątem ich jakości, niezawodności i estetyki - często jednak to cena ma decydujące znaczenie.
Większość osób, które wybierają miejsce do życia, decyduje pomiędzy mieszkaniem w bloku a domem na przedmieściach. Bohaterka reportażu oraz goście zaproszeni do naszego studia postanowili wyjść poza ten schemat.
Bohaterowie reportażu Uwagi! TVN marzyli o własnym domu. Oszczędności ich życia zainkasować miała firma Mateusza D., a jej właściciel rozpłynąć się w powietrzu.
W życiu Tomasza Oświecińskiego zaszły ostatnio poważne zmiany. Aktor i jego najbliżsi po wielu miesiącach oczekiwania przeprowadzili się do nowego domu. Wnętrze budynku zostało urządzone z dbałością o każdy detal. Przekonał się o tym Mateusz Hładki, który złożył wizytę w tym niezwykłym miejscu.
3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym można zbudować dom jednorodzinny do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przewidziano także możliwość korzystania z darmowych projektów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc postawić taki dom? Co się zmieni w prawie?
W życiu Anny Dereszowskiej ostatnio sporo się dzieje. Jakiś czas temu aktorka poinformowała, że spodziewa się trzeciego dziecka. Razem ze swoim partnerem, Danielem Duniakiem, zajęła się także budową domu na Mazurach. O tym, jak przebiegają prace związane z inwestycją, opowiedziała na swoim Instagramie.
W życiu Katarzyny Glinki dużo się dzieje. W zeszłym roku gwiazda powitała na świecie drugiego synka, teraz wolny czas poświęca na wykończenie wymarzonego domu. W sieci przyznała jednak, że prace na budowie nie są łatwym zadaniem. Ze względu na rozpoznawalność wiele firm utrudnia aktorce remont, wyceniając projekty wnętrz na kosmiczne kwoty.
Polacy coraz chętniej uciekają z dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Wybierają zarówno nowe domy, jak i te z drugiej ręki. W Dzień Dobry TVN Kuba Karliński, ekspert rynku nieruchomości opowiedział o wadach i zaletach przeprowadzki oraz podpowiedział, na co warto zwrócić uwagę, przenosząc się za miasto.
Katarzyna Glinka w swoim ostatnim poście rozczuliła internautów. Aktorka odbyła bowiem sentymentalną podróż i zdefiniowała, czym dla niej jest dom. Dokładnie opisała również wizję tego, który właśnie buduje. - Jak tu się nie zakochać w takiej kobiecie – piszą fani pod zdjęciem z placu budowy.
Zaskakujący pomysł przedstawił deweloper odpowiedzialny za osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach. Jak się okazuje, zamieszkać tam będą mogli tylko wybrańcy. Powstające osiedle ma być przeznaczone dla osób, które chcą "budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga". Firma nie podała jednak sposobu, w jaki będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.
Czy dom musi mieć regularny kształt? Otóż nie! Katarzyna Jaroszyńska prowadząca program "Nieoczywiste miejsca" spotkała się małżeństwem, którego dom ma kształt figurki origami. Jak to możliwe?
Pani Teresa i jej syn Zbigniew stracili w pożarze dobytek swojego życia. Sylwestrowa noc 2020 okazała się dla nich koszmarem. Kiedy nie wiedzieli, co mają dalej robić, sąsiedzi i strażacy stanęli na wysokości zadania i odbudowali ich dom w rekordowym tempie. Zajęło im to zaledwie 62 dni.
Marzysz o własnym drewnianym domku? Teraz jest on dosłownie na wyciągnięcie ręki. Możesz zbudować go w niespełna 72 godziny, a ponadto jest tani i samowystarczalny energetycznie. Jak to możliwe? Wyjaśnił to Bartłomiej Głowacki w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską w programie "Nieoczywiste miejsca"
Budowa domu to ogromne wyzwanie, a znalezienie rzetelnej ekipy jest niezwykle trudne. Dlatego Agnieszka Chadouli i Sergiusz Kumala wzięli sprawy we własne ręce. Małżeństwo ukończyło specjalistyczne kursy i samo - w zaledwie sześć miesięcy - postawiło swój wymarzony dom.
Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.
W szczytowym momencie pandemii remonty stały się wyjątkowo popularne. Ludzie spędzają więcej czasu w domach i cały czas chcą coś w nich zmieniać. Niejednokrotnie jednak ich oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością i pracą robotników. Jak tego uniknąć? Nieocenionych porad udzielił Wiesiek Skiba, "złota rączka".