budowa domu

  Samowola budowlana dotyczy sytuacji, kiedy podjęto się budowy domu czy innego obiektu bez wydanego pozwolenia lub zgłoszenia w odpowiednim urzędzie. Za tego rodzaju czynności grożą surowe kary, a nawet konieczność rozbiórki postawionego obiektu. Aby tego uniknąć, samowolę budowlaną trzeba zalegalizować. Przeczytaj, w jaki sposób to zrobić.

  Powinna być odporna na różne czynniki, m.in. zmiany temperatury czy wilgotności.

  Na nasze pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN agent nieruchomości Maciej Mindak.

  Bohaterowie reportażu Uwagi! TVN marzyli o własnym domu. Oszczędności ich życia zainkasować miała firma Mateusza D., a jej właściciel rozpłynąć się w powietrzu.

  Chętnych na zakup mieszkania czekają spore zmiany w deweloperskich umowach.

  W życiu Tomasza Oświecińskiego zaszły ostatnio poważne zmiany. Aktor i jego najbliżsi po wielu miesiącach oczekiwania przeprowadzili się do nowego domu. Wnętrze budynku zostało urządzone z dbałością o każdy detal. Przekonał się o tym Mateusz Hładki, który złożył wizytę w tym niezwykłym miejscu.

  Kobiety na budowie to dość niespotykany widok. Te panie burzą stereotypy i budują domy. Czy branża budowlana jest na to gotowa?

  To małżeństwo wykorzystało materiały z drugiej ręki.

  3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym można zbudować dom jednorodzinny do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przewidziano także możliwość korzystania z darmowych projektów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc postawić taki dom? Co się zmieni w prawie?

  "Baba na budowie to nie ewenement".

  W życiu Anny Dereszowskiej ostatnio sporo się dzieje. Jakiś czas temu aktorka poinformowała, że spodziewa się trzeciego dziecka. Razem ze swoim partnerem, Danielem Duniakiem, zajęła się także budową domu na Mazurach. O tym, jak przebiegają prace związane z inwestycją, opowiedziała na swoim Instagramie.

  W życiu Katarzyny Glinki dużo się dzieje. W zeszłym roku gwiazda powitała na świecie drugiego synka, teraz wolny czas poświęca na wykończenie wymarzonego domu. W sieci przyznała jednak, że prace na budowie nie są łatwym zadaniem. Ze względu na rozpoznawalność wiele firm utrudnia aktorce remont, wyceniając projekty wnętrz na kosmiczne kwoty.

  Polacy coraz chętniej uciekają z dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Wybierają zarówno nowe domy, jak i te z drugiej ręki. W Dzień Dobry TVN Kuba Karliński, ekspert rynku nieruchomości opowiedział o wadach i zaletach przeprowadzki oraz podpowiedział, na co warto zwrócić uwagę, przenosząc się za miasto.

  Katarzyna Glinka w swoim ostatnim poście rozczuliła internautów. Aktorka odbyła bowiem sentymentalną podróż i zdefiniowała, czym dla niej jest dom. Dokładnie opisała również wizję tego, który właśnie buduje. - Jak tu się nie zakochać w takiej kobiecie – piszą fani pod zdjęciem z placu budowy.

  Zaskakujący pomysł przedstawił deweloper odpowiedzialny za osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach. Jak się okazuje, zamieszkać tam będą mogli tylko wybrańcy. Powstające osiedle ma być przeznaczone dla osób, które chcą "budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga". Firma nie podała jednak sposobu, w jaki będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.

  Czy dom musi mieć regularny kształt? Otóż nie! Katarzyna Jaroszyńska prowadząca program "Nieoczywiste miejsca" spotkała się małżeństwem, którego dom ma kształt figurki origami. Jak to możliwe?

  Pani Teresa i jej syn Zbigniew stracili w pożarze dobytek swojego życia. Sylwestrowa noc 2020 okazała się dla nich koszmarem. Kiedy nie wiedzieli, co mają dalej robić, sąsiedzi i strażacy stanęli na wysokości zadania i odbudowali ich dom w rekordowym tempie. Zajęło im to zaledwie 62 dni.

  Marzysz o własnym drewnianym domku? Teraz jest on dosłownie na wyciągnięcie ręki. Możesz zbudować go w niespełna 72 godziny, a ponadto jest tani i samowystarczalny energetycznie. Jak to możliwe? Wyjaśnił to Bartłomiej Głowacki w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską w programie "Nieoczywiste miejsca"

  Budowa domu to ogromne wyzwanie, a znalezienie rzetelnej ekipy jest niezwykle trudne. Dlatego Agnieszka Chadouli i Sergiusz Kumala wzięli sprawy we własne ręce. Małżeństwo ukończyło specjalistyczne kursy i samo - w zaledwie sześć miesięcy - postawiło swój wymarzony dom.

  Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.

  W szczytowym momencie pandemii remonty stały się wyjątkowo popularne. Ludzie spędzają więcej czasu w domach i cały czas chcą coś w nich zmieniać. Niejednokrotnie jednak ich oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością i pracą robotników. Jak tego uniknąć? Nieocenionych porad udzielił Wiesiek Skiba, "złota rączka".

  Anna Gzyra wraz z mężem buduje nowy dom. Para zdecydowała się postawić swoje lokum na miejscu domu, w którym niegdyś wychowywała się aktorka. Jak przebiegają prace? Jak rodzina zareagowała na rozbiórkę starego budynku i budowę nowego?

  Jan Dąbrowski i Sylwia Przybysz to para influencerów, która w bardzo szybkim czasie zyskała spore grono fanów. Młode gwiazdy Internetu w tym roku czeka wiele zmian. Już niebawem zakochani przywitają na świecie drugie dziecko oraz przeprowadzą się do nowego, ponad 400-metrowego domu. Jak prezentują się wnętrza?

  Tym razem Piotr Wojtasik powędrował na warszawską Białołękę. To właśnie tam znajduje się siłownia "Hardkorowego Koksa", czyli Roberta Burneiki. Co ciekawe niedługo nad nią powstanie... dom. Jak idą postępy prac w budowie?

  W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.

  Budowę domu własnymi siłami zaczyna coraz więcej Polaków. Fachowców wzywają jedynie do specjalistycznych robót. Tylko na jednej z grup w mediach społecznościowych jest ponad 80 tys. osób zainteresowanych tym tematem. Dla wielu z nich najważniejszym argumentem są oszczędności oraz brak zaufania do ekip budowlanych.

  Jednym kojarzy się z igloo, innym z science-fiction. Domy kopułowe w końcu trafiły do Polski. Agnieszka i Tomek Czerwińscy zdecydowali się wybudować takie lokum własnoręcznie. Odwiedziła ich nasza reporterka, Agata Zjawińska.

  W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że chce się ustatkować. Na takim etapie znalazła się Joanna Jędrzejczyk. Mistrzyni Świata MMA postanowiła zbudować dom. Naszej reporterce, Magdzie Nabiałczyk, pokazała jak on powstaje.

  Kolejną, styczniową Pozytywkę Dzień Dobry TVN otrzymują siostry Dominikanki, prowadzące w Broniszewicach dom, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu niepełnosprawnych chłopców. Dzięki zabawnemu filmikowi, na Dzień Pingwina który siostry zamieściły w Internecie udało im się zabrać aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu. To wyróżnienie, zdaniem Marcina Prokopa i Doroty Wellman, należy im się bardziej niż innym, bo są aniołami dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominikanki: siostrę Tymoteuszę, administratorkę domu chłopców, siostrę Elizę, pomysłodawczynię filmiku na Dzień Pingwina i siostrę i siostrę Reginę, dyrektorkę domu chłopców w Broniszewicach. Siostry opowiedziały o domu, który budują dla swoich podopiecznych. Zdradziły też, że to ich pierwsze wyróżnienie. - Bardzo się cieszymy, że je otrzymałyśmy. To jest dla nas ogromne wyróżnienie - mówiły w Dzień Dobry TVN.