remont domu

  remont domu

  Na rynku budowlanym od pewnego czasu obserwuje się stały wzrost cen. Eksperci wyliczają, że budowa średniej wielkości domu i jego wykończenie to kwota zwiększona o ok. 30 tys. zł w stosunku do roku 2019. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli złota rączka, Wiesiek Skiba oraz architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  Wydawać by się mogło, iż czasy pandemii znacząco wpłyną na osłabienie sektora budowlanego. Kto bowiem decyduje się na remont mieszkania, gdy tak niepewne jest jutro? Kto kupuje mieszkanie lub buduje dom, gdy nie wiadomo, co przyniosą najbliższe miesiące? Okazuje się jednak, że w sektorze tym niewiele się zmieniło, a co więcej, sklepy budowlane odwiedzane są przez ogromne rzesze klientów, sklepy online osiągają największe wyniki sprzedaży, a rynek nieruchomości jest w ogromny rozkwicie.

  Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

  Przytulny kąt i starannie przemyślane wnętrza sprawiają, że wracając do domu wykrzykujemy głośno "nie ma to jak w domu". Aranżacje wyzwalają także naszą kreatywność, tworzą estetyczne rozwiązania i zmuszają do poszukiwania nowych inspiracji. Zdarza się jednak często, że pomimo prób i sił nie dostrzegamy tych aranżacyjnych możliwości, a nasze pomysły kończą się zanim się zaczęły. Co zrobić, jeśli jesteś w takim impasie i wiesz, że termin remontu zbliża się nieubłaganymi krokami? Co, gdy porządki w ogrodzie na wiosnę wymusiły na tobie większy remont?

  Opuszczone miejsce, wręcz zabite deskami i w opłakanym stanie. Został tylko zachwycający strop ze starych desek i wspaniały, kaflowy piec. To wystarczyło, żeby Magdalena i Jan van der Saar zdecydowali się na remont pochodzącej z 1920 r. chałupy na Mazurach. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce z naszą kamerą.

  Obecnie bardzo często przerabiane są domy z okresu PRL-u, zwane kostkami. Zobaczcie, w jaki sposób można prostą bryłę przekształcić w nowoczesny dom. Czy koszt zmiany istniejącego budynku jest podobny do kosztu wybudowania nowego?